Şanlıurfa Gençlik Merkezinden Örnek Kampanya

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa Gençlik Merkezinden Örnek Kampanya
Hep güzel etkinliklere imza atan, geçen ay düşkünler yurdunu ziyaret eden Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şanlıurfa Gençlik Merkezi, başlattığı kampanya ile herkese örnek oluyor.
Engellilere tekerlekli sandalye desteği için yürütülen "Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım" kampanyası kapsamında Şanlıurfa Gençlik Merkezi örnek bir kampanya başlattı. Şanlıurfa Gençlik Merkezi üyesi gençler kampanya kapsamında engelliler için kapak toplayarak hem yardımlaşma hem de doğayı koruma bilinci kazanıyor.

Toplanan kapakların engelli vatandaşlarımıza umut ışığı olması için harekete geçen Şanlıurfalı gençler, topladıkları kapaklarla bir engellinin daha hayatını kolaylaştırmak istiyor. Kampanya kapsamında toplanacak kapaklar engellilerin ihtiyaç duyduğu tekerlekli sandalyenin alınması için gerekli kurum ve kuruluşlara gönderilecektir. 

Kampanyaya destek olan gençler, topladıkları kapaklar ile engelli vatandaşlara destek oldukları için çok mutlu olduklarını ve bu sayede engelli vatandaşlarımızın duygularına bir nebzede olsa ortak olduklarını söylediler.

Kampanya ile ilgili olarak açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP , "Şanlıurfa Gençlik Merkezi çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Gençlik Merkezimiz her yıl yaklaşık 1,500 gence hizmet veriyor. Bizde bu üye sayısı arttıkça Gençlik Merkezi olarak ne tür faaliyetler yapabiliriz diye çalışıyoruz. Gençlik Merkezi sadece kursların verildiği bir yer değildir. Biz Gençlik Merkezi noktalarımız ve liderlerimizle bu tür sosyal etkinliklere daha fazla önem vermekteyiz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne yeni atanan İl Müdürümüz Ertuğrul YILDIZ’IN ilk icraatlarından biri GAP Arena stadyumunda engelli vatandaşlarımız için tribün yapmak oldu. Bizde Gençlik Merkezi olarak İl Müdürümüz Ertuğrul YILDIZ’IN bu duyarlı davranışına destek olmak amacı ile kendisi ile yaptığımız görüşme neticesinde engelli vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla 'Kapak toplama Kampanyası' düzenledik.

Kampanya kapsamında Şanlıurfa Gençlik Merkezi üyesi gençler kapak topluyorlar. Gençler topladıkları kapakları Gençlik Merkezimize getirerek engelli arkadaşlarına umut ışığı olmaya devam ediyorlar. Amacımız bu kampanya ile engelli vatandaşlarımıza destek olmaktır" şeklinde konuştu.

NEDEN PLASTİK KAPAK?

Herkesin kullandığı ambalajlarda bulunduğundan ve kolay toplanabildiği için plastik kapaklar tercih edilmiştir.

HANGİ KAPAKLAR KAMPANYA KAPSAMINDA?

Plastik kapak olmalı renk ve büyüklüğü önemli değil.

KAÇ KAPAĞA KAÇ TEKERLEKLİ SANDALYE ALINABİLİR?

250 kg plastik kapağa 1 adet tekerlekli sandalye alınabilmektedir.

TOPLANAN KAPAKLAR NEREYE TESLİM EDİLECEKTİR?

Bahçelievler 4. Sokakta bulunan Gençlik Merkezine teslim edilecektir. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa'da Beş Yıldızlı Semt PazarlarıÖnceki Haber

Urfa'da Beş Yıldızlı Semt Pazarları

Vatandaşlara İyi HaberSonraki Haber

Vatandaşlara İyi Haber

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar