Şanlıurfa firmalarını utandıracak paylaşımlar!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa firmalarını utandıracak paylaşımlar!
Tarihin sıfır noktası olan ve 2019 yılının ithaf edildiği Göbeklitepe, Şanlıurfalılar tarafından tanıtımda yeterli ve beklenen ilgiyi görmedi. Samsundaki bir un firması ise yaptığı Göbeklitepe paylaşımları ile tanıtıma katkı sağlarken, Şanlıurfadaki firmaların tepkisiz kalması dikkatlerden kaçmadı.

Geçmişten günümüze ulaşan, ait olduğu dönemin izlerini, kültürünü, yaşam tarzını yansıtan dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe tanıtım için Şanlıurfa firmalarından da destek bekliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 yılını Göbeklitepe Yılı ilan etti. O günden bu yana kentte artan turizm hareketliliğin en temel etkenlerinden biri de tanıtım oldu. Dizilerde, spor faaliyetlerinde, sanatsal çalışmalarda gündeme getirilen Göbeklitepe; her geçen gün daha da ilgi görmeye başladı. Ancak kentte Şanlıurfalıların tanıtımda yetersiz kaldığı gerçeği de zamanla ortaya çıktı. Bunun en önemli göstergesi de sosyal medyada karşılaşılan paylaşımlar oldu.

Samsunda kurulan Ulusoy Un Fabrikasının buğdayın ana vatanı olan Göbeklitepe'ye ve kazı çalışmalarının yeni başladığı Göbeklitepenin kardeşi olarak anılan Karahn Tepeye dair paylaşımlar yaptığı görüldü.


Ulusoy Un@UlusoyUnAS

Müzisyen Erkin Arslan, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan #GöbekliTepe'den esinlenerek ürettiği 'Mesopotamia' adlı parçayı besteledi. Arslan, “Müziğin gücünü kullanarak insanları bölgeyi ziyaret etmelerinde aracı olmayı isterim. Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım” diyor.

View image on Twitter

194:02 PM - Jun 28, 2019
Twitter Ads info and privacy

See Ulusoy Un's other Tweets
Ulusoy Un@UlusoyUnAS

Anadolu'da nereye bir kazma vursanız oradan tarih fışkırıyor! Bilimsel kazıları yapılmadığı için henüz fazla bilinmeyen Karahan Tepe, tıpkı Göbeklitepe gibi devasa T biçimli dikilitaşlara sahip ve geçmişi 10.000 yıl öncesine kadar uzanıyor.#KarahanTepe #Anadolu #tarih

View image on Twitter

144:00 PM - Apr 27, 2019

Kentle alakaları olmadığı halde Şanlıurfalı firmaların yapamadığı paylaşımları yaparak tarihi mirasın tanıtımına katkı sunan firma, takdir topladı.


SOSYAL MEDYADA TANITIM

Çok sayıda kişi bir "tık" ile ulaşmanın adresi olan sosyal medya, tanıtım için en iddeal platform olarak görülüyor.

    

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Şanlıurfa Müze Müdürü de sosyal medyanın bu etkisini kullanarak Göbeklitepe yi kapak fotoğraflarında kullanıp tanıtım için katkı sunan isimlerden bir kaçı...

 

Oysa Turizm ve Kültür Bakanlığının dahi kapak fotoğrafında ilk sırada yer alan Göbeklitepe nin Şanlıurfadaki kanaat önderleri, siyasi simalar, diğer belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve kurum yetkililerince de tanıtılması gerekiyor. 


AJANS URFA

Haber detay altı

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfalı aile arıyor! Aydın, 4 aydır kayıp...Önceki Haber

Urfalı aile arıyor! Aydın, 4 aydır kayıp...

Urfa'da bir genç daha kayboldu!Sonraki Haber

Urfa'da bir genç daha kayboldu!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar