Sanayici Niteliksiz Personel İstemiyor (Video)

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sanayici Niteliksiz Personel İstemiyor (Video)
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, yakın gelecekte Türkiye’de en çok nitelikli insana ihtiyaç duyacak ilin Şanlıurfa olacağını belirterek, genç nüfusun iyi eğitilmesi gerektiğini söyledi.
ŞANLIURFA/GAPHA)-5402 Denetimi Serbestlik ve Yardım Merkezleri Koruma Kurulları kanununun 17. Maddesine dayanılarak oluşturulan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığının görevleri arasında suçtan bizzat zarar gören suç mağdurları, suça sürüklenen çocuklar ile eski hükümlülerin karşılaştığı sosyal, ekonomik, psikolojik ve eğitim sorunlarının giderilmesinde yardımcı olacak olan proje kapsamında Doğalgaz İç tesisatçılığı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, yakın gelecekte Türkiye’de en çok nitelikli insana ihtiyaç duyacak ilin Şanlıurfa olacağını belirterek, genç nüfusun iyi eğitilmesi gerektiğini söyledi. Güvenç, dünya ile birlikte Türkiye’nin değiştiğini ve sanayicilerin artık niteliksiz personellerle çalışmak istemediğini aktararak,  “Çocuktan yaşlıya, mahkûmdan özgür insana hepimizin eğitimden geçirilmesi gerekiyor. Bu anlamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın önemli kaynakları var. Aktif iş gücü programıyla yevmiye ödeyerek sembolik de olsa insanlarımızın mevcut becerilerinin arttırılmasını sağlamamız lazım, bunun için sanayicimizle ticaret odamızla, üniversitemizle, milli eğitim ve halk eğitimle hepimizin birlikte çalışması zorunludur.” diye konuştu.  

HÜKÜMLÜYE İŞ İMKANI SAĞLADI

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Şanlıurfa İşkur Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Doğalgaz İç tesisatçılığı kursunu başarıyla tamamlayan İbrahim Halil Şenbahar, sertifika töreninde hükümlü oldukları için iş bulamadıklarını belirterek “Nereye gitsek dayınız var mı diye soruyorlar.” deyince Vali Celalettin Güvenç, ona Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde iş bulduğunu söyledi. Güvenç, espri yapmayı da ihmal etmeyerek, “Önünde iki yol var; ya patrona çalışıp maaşa tabii olacaksın ya da KOSGEB’e gidip hibe desteği alarak kendi işini kuracaksın. Üçüncü bir yolun yok.” dedi.  

Düzenlenen sertifika törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, Şanlıurfa İşkur Müdürü Necdet Karasevda, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin ve diğer kurum amirleri katıldı.

2010-2011 yılı topluma kazandırma ve rehabilitasyon çalışmaları çerçevesinde suça sürüklenen çocuk ve gençlere yönelik klima tamir bakım ve onarım projesinin başarıyla sonuçlanmasından sonra 2. Proje olarak doğalgaz iç tesisatçılığı projesi kapsamında katıldıkları kursları başarıyla tamamlayan 12 kişiye sertifika verildi.

Abdullah Toprak/Adnan Çelik


 
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akçakale'de Bir İlkÖnceki Haber

Akçakale'de Bir İlk

Demir, Son 5 Yılı Değerlendirdi (Video)Sonraki Haber

Demir, Son 5 Yılı Değerlendirdi (Video)

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar