Sağlık Bakanlığına '32 bin personel' alımında detaylar belli oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık Bakanlığına '32 bin personel' alımında detaylar belli oldu
Sağlık Bakanlığına alınacak olan 32 bin personel ile ilgili detaylar, Sağlık Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın "Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz. 32 bin personel alımı yapıyoruz" şeklindeki açıklamasının ardından yapılacak alımların detayları belli oldu. 

Sağlık Bakanlığının Twitter sayfasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz. Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. 11 bini Hemşire, bin 600'ü Ebe ve 4 bin 687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz. Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart-1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM Internet sitelerini takip ediniz.

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi alıyoruz. Başvurular, 26 Mart- 30 Mart 2020 sitesi üzerinden yapılabilecek. Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye iş Kurumunun internet. Bu atamaların, salginla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum."

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacak!Önceki Haber

Nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayaca...

Şanlıurfa'da amca çocuklarının 'beton' kavgası kanlı bitti!Sonraki Haber

Şanlıurfa'da amca çocuklarının 'beton' k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!