×
×
Gündem
Ramazan Bayramı mı, Şeker Bayramı mı?
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, "Ramazan Bayramı'nın Şeker Bayramı diye ifade edilmesi yanlıştır. Şeker Bayramı diye bir bayram yoktur" dedi.
6 Haziran 2019 Perşembe 10:32

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş çoğu zaman gündeme gelen "Ramazan Bayramı mı, Şeker Bayramı mı?" sorusuna yanıt verdi.

Twitter'dan bir açıklama yapan Erbaş, Şeker Bayramı ifadesinin yanlış olduğunu belirterek, "Ramazan Bayramı'nın Şeker Bayramı diye ifade edilmesi yanlıştır. Şeker Bayramı diye bir bayram yoktur. Bu bayram, Ramazan Bayramı'dır ve bir ibadettir. Böyle bir ifade Ramazan'ın kutsiyetine hafiflik getiriyor. Bu şekilde kullananlar bundan vazgeçsinler" diye konuştu.

Bayramın tatil olarak görülmemesi gerektiğine de değinen Erbaş, "Bayramı tatil olarak görmeyelim, çünkü bu bir ibadettir. Büyüklerimizi, sevdiklerimizi ziyaret edelim. Hatırı sorulmamış hiçbir hasta, gönlü alınmamış hiçbir yaşlı bırakmayalım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümleriyle bayramımıza bir kat daha anlam katalım" diyerek sözlerine son verdi.


Ajansurfa 

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı