PKK'yı Silah Bırakmaya Davet etti (Video)<br />

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PKK'yı Silah Bırakmaya Davet etti (Video)<br />
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin son günlerde yaşanan terör olaylarının insanın vicdanını sızlattığını ifade ederek PKK&#8217;yı silah bırakmaya davet etti.
ŞANLIURFA(GAPHA)-Şanlıurfa'da bazı sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek son dönemde yaşanan terör olaylarını kınadı. Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası Binasında toplanan STK temsilcileri adına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, bir basın açıklaması yaptı. Ertekin yaptığı açıklamada son günlerde yaşanan terör olaylarının Türk, Kürt, Arap hangi ırktan olursa olsun bölge insanının vicdanını sızlattığını söyledi. Yaşanan olayların kimseye bir faydası olmadığına değinen Ertekin,  binlerce gencin hayatını kaybettiğini ve binlercesinin de dağlarda perişan olduğunu söyleyerek bu işi yapanları ve destekleyenleri kınadıklarını belirtti.  Ertekin; “Türk, Kürt her ırktan fark gözetmeksizin, on binlerce evladımızı ve milyarlarca liramızı heba eden bu olayların bir an ömce bitmesi için PKK’yı silah bırakmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi ve tüm siyasi partilerimizi, herkesin insanca yaşayabileceği, anadilini konuşup öğrenebileceği, başkasının özgürlüklerine zarar vermedikçe, her şeyin özgür olduğu bir ülke olmamız için gerekli düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz.”  dedi.
Basın açıklamasına destek veren isimler ise şöyle; Abdurrahman Yetkin- Müsiad Başkanı, Necdet Bayık- Eczacılar Odası Başkanı, Ahmet Eyyüpoğlu- Ziraat Odası Başkanı, Mustafa Aslan-  Evren Sanayi Odası Kooperatifi Başkanı, Ahmet Akbıyık- Esnaf Odaları Birliği Başkanı, Mehmet Kaya- Ticaret Borsası Başkanı, Nihat Taş- Şanlıurfa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı, Abdulkadir Güllüoğlu- Mimarlar Odası Başkanı, Mehmet Öksüzoğlu- ŞEPİAD Başkanı.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
<h1>Zarar Gören Çiftçilere Hasar Bedeli Ödendi</h1>Önceki Haber

<h1>Zarar Gören Çiftçilere Hasar Bedeli...

<h1>Akçakale'de Kalaşnikof Silah Ele Geçirildi</h1>Sonraki Haber

<h1>Akçakale'de Kalaşnikof Silah Ele Geç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar