×
×
Sağlık
Pardon Sayın Bakan, Urfa Şehir Hastanesi ne oldu?
Şehir Hastaneleri hakkında açıklama yapan Bakan Koca, Şanlıurfa'da 2015 yılında temeli atılan ancak bir türlü başlanmayan şehir hastanesi ile ilgili sessizliğini koruyor.
16 Kasım 2019 Cumartesi 17:49

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclis’inde (TBMM) parlamento muhabirleri ile bir araya geldi. Bakan Koca, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Burada şehir hastaneleri konusuna da değinen Bakan Koca, şehir hastanelerinin kamu-özel iş birliği ile yapıldığını ancak artık genel bütçe kaynaklarından yapılacağını söyledi. 

Bakan Koca'nın bu açıklamaları, Şanlıurfa ziyaretinde de şehir hastanesinin yapılmayacağını ima ederek devletin kendi imkanlarıyla Şanlıurfa'da bir hastane yapacağını söylediği iddialarını akıllara getirdi.

Bakan Koca, son olarak yaptığı açıklama ile bu iddiaları doğrular nitelikte konuşurken, Şanlıurfalıların şehir hastanesi konusundaki umutları da giderek söndü.

Yaşanan durumla ilgili olarak Araştırmacı Yazar Yusuf Sabri Dişli de sosyal medya hesabında bir paylaşım yaptı.

Dişli, açıklamasında, "Sağlık Bakanın son açıklamalarına göre Urfaya yapılacak şehir hastanesinden umudumuzu kesebiliriz! Yüklenici firma GAP vadisindeki şantiyesini olıp defolsun! Öz.İdaresi Urfaya şehir hast. Yapılıyor diye 100 dönümlük Çocuk Hast. Yerini konut alanı dönüştürüp satışa çıkarmıştı" sözlerine yer verdi.

BİHA

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı