×
×
Ekonomi
Örgütün Dağ Kadrosuna Katılmak İsteyen İnşaat İşçisi Sınırda Yakalandı
Şanlıurfa'da Düzenlenen Operasyonda Terör Örgütü PKK'nın Dağ Kadrosuna Gönderilmek İstenen Bir İnşaat İşçisi ile Örgüte Eleman Kazandırdığı İleri Sürülen 2 Kişi Yakalandı.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21

Alınan bilgiye göre polis, PKK terör örgütü adına şehirdeki yapılanma çalışmalarını takip eden 2 kişinin buradaki eylemleri organize edip, Kürt kökenli kişileri değişik vaatlerle kandırıp Kuzey Irak üzerinden PKK kamplarına gönderdikleri bilgisine ulaştı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine bağlı ekipler, yaklaşık 2 ay önce Şanlıurfa'da bazı kişilerin PKK terör örgütüne eleman kazandırmak uğraştığı duyumunu almasından sonra çalışma başlattı. Çalışmalarda polis, örgüte eleman kazandırmak için, daha önce terör örgütü adına yapılan çeşitli yasadışı korsan gösterilere katıldığı kameralarla tespit edilen Muhittin I. (20) ile Metin G.'yi (21) takibe aldı. Son olarak geçtiğimiz hafta içerisinde inşaat işçiliği yapan Ali U.'yu örgüte katılma konusunda ikna eden Muhittin I. ve Metin G., polis tarafından takip edildiğinden habersiz Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek Ali U.'ya pasaport çıkardı. Pasaportuyla geçtiğimiz cuma günü Şırnak'ın Silopi ilçesine giden Ali U. Habur Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak isterken polis ekiplerince gözaltına alındı.

 İnşaat işçisi Ali U.'nun Habur'da yakalanmasının ardından, kendisine yardımcı olan Muhittin I. Suruç, Metin G. ise Viranşehir'de yakalandı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen PKK sempatizanlarından Metin G.'nin, Viranşehir'de PKK adına yapılan korsan gösterilerde güvenlik güçleri ile resmi araçlara taş ve molotof ile saldıran grupta yer aldığı da ortaya çıkarıldı. 3 şüpheli 'Terör örgütüne eleman kazandırmak, örgüt üyesi olmak, kamu malına zarar verme' suçlarından adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor
Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı