Öğretim Yılı Sancılı Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğretim Yılı Sancılı Başladı
Şanlıurfa Eğitim - Bir - Sen Şube Başkanı İbrahim Çoşkun Yaptığı Basın Açıklamasında; ''Genişletilmiş Şube Yönetimi İstişare Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdik dedi.
Başkan İbrahim Çoşkun Sözlerine Şöyle devam etti. ''Kabine değişikliği sonrası Milli Eğitim Bakanlığına atanan yeni Bakanımız Ömer Dinçer'in bazılarını desteklediğimiz ancak bir kısmına katiyetle karşı olduğumuz, düzenlemeleri bir öğretim yılına sancılı başladık. Bu sancılı dönemde önümüzdeki bizi nelerin beklediğini bilmemekle beraber, Türkiye genelinde ve özelde ilimizde önümüzü aydınlatacak yönetim kurulu üyelerimizle genişletilmiş yönetim kurulu toplantımızı yaptık dedi.


Toplantı öncesi kurula hitaben değerlendirmelere bulunan Şube  Başkanı İbrahim Coşkun, geçtiğimiz yıl yine bu toplantıda verdiği sözü yerine getirerek 4000 üyeye u laşmanın verdiği mutluluğu yaşadığını belirterek, önümüzdeki yılın hedefini 5000 olarak belirlediklerini söyledi. Coşkun şöyle devam etti: Bu sayıya ulaşarak Genel Yetkili Sendika olma yolunda verdikleri desteklerden dolayı başta yönetim kurulunun her kademesindeki arkadaşlarım olmak üzere, iş yeri temsilcilerine ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlar tabi sayımız arttıkça, sorumluluklarımız da artıyor, bunun bilincindeyiz.2009 yılında yapılan yöneticilik sınavları öncesi açtığımız kurslara 100 civarında üyemiz katılmışken, bu yıl açtığımız kursa 275 üyeyle başladık. Kursumuzun başlamasından önce genel merkezimiz tarafından bastırılan hazırlık kitaplarını 1050 üyemize ulaştırdık. Kurs sonunda 14 salonda gerçekleştirdiğimiz iki deneme sınavıyla üyelerimizi sınavlara hazırlamaya çalıştık. Sonuçları da umarım önümüzdeki günlerde sınav açıklanınca almış oluruz.


 

İsteğe Bağlı Atama Döneminde Atanan veya Yer Değiştiren Üyelerimizi Ziyaret Ettik

Geçen sene olduğu gibi bu sene de gerek isteğe bağlı atama yöntemiyle, gerekse de sınava dayalı atama yöntemiyle yöneticiliğe başlayan tüm üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Atandığı kurumlarda ziyaret ettiğimiz arkadaşlarımızın eğitim öğretim ortamına sağlayacakları katkının farkında olarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin iyiyi, doğruyu, hakikati ayırabilecekleri bir bilince ulaşabilmeleri için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarından eminiz. Eğitim-Bir-Sen olarak değerler eğitimine verdiğimiz önem, bizleri izleyen değil üreten tarafta olmaya zorlamaktadır.

Üyelerimizle Bir Araya Gelebileceğimiz Ortamları Arttırmaya Çalışıyoruz

Şube Başkanı İbrahim Coşkun: “Üyelerimizle bir araya gelebileceğimiz her fırsatı değerlendirmek istiyoruz.” diyerek, kasım veya aralık ayı içerisinde bir konferans tertiplemeyi düşündüklerini belirtti. Coşkun şöyle devam etti: “Bu minvalde, yine önümüzdeki günlerde iş yeri temsilcileri toplantılarına da başlamayı düşünüyoruz. Bu toplantıların akabinde üyelerimiz olan okul yöneticileri ile beraber hasbıhal etmek istiyoruz.

 

Kadınları da unutmuyoruz tabi. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Kadın Komisyonumuzu da toplayarak, komisyonumuzu aktifleştiriyoruz. Sizlerden isteğimiz, kadın üyelerimize destek çıkarak sendikal mücadelede onların da katkılarını sağlayabileceğimiz ortamları hazırlamanızdır.

Öğretmen Rotasyonunu Kabul Etmemiz Mümkün Değil

Geçtiğimiz günlerde tüm öğretmenlerin yerlerini değiştirmeye dönük çalışmalara karşı sendika olarak göstermiş olduğumuz duruş sonuç getirmiş ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer, Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu’yu arayarak böyle bir çalışmalarının olmadığını belirtmiştir. Eğitim çalışanlarını ilgilendiren her konuda, sendikamız daima çalışanların yanında olmuştur, olmaya devam edecektir. Bakanlığımız, tasarruflarında eğitimin paydaşları olan sendikaların görüşlerine başvurmadan yürümeye devam ederse, hatası bol bir Bakanlık olarak hafızalardaki yerini alacaktır.

 

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun Yapısı Bizim İçin Çok Önemli

Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Memur-Sen’in yürüttüğü toplu sözleşme çalışmaları ile ilgili şunları söyledi: “Genel Başkanımızın da katılımıyla gerçekleşen toplantılar neticesinde toplu sözleşme öncesi birçok konuda hükümetle uzlaşmaya varılsa da, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun yapısı ile ilgili olarak üç Konfederasyon uzlaşmasına rağmen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konunun Bakanlar Kurulu’nda görüşülmesini istemiş, dolayısıyla bu konuda uzlaşma sağlanamamıştır. Masaya, 4 Çalıştay sonrası hazırlanan raporlarla katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun birçok önerisi kabul edilmiş, ancak Hakem Kurulu ile ilgili olarak teklifimize Sayın Bakan 5’i hükümetten,4’ü sendikalardan olmak üzere 9 üye teklifi ile karşılık vermiştir. Bu öneri sonrası sendikamız böyle bir Hakem Kurulu’nun 5’e 4 sürekli hükümet lehine karar çıkarma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirterek teklifi reddetmiştir. Yapısı hükümetin bürokratlarından oluşacak bir kurulun kabul edilemeyeceği bilinmelidir.”

Şube Başkanı İbrahim Coşkun’un konuşmasının ardından, yönetim kurulu üyelerimizin, Şube Yönetiminin genel gidişatı ile ilgili görüşlerinin paylaşıldığı ve önümüzdeki dönem yapılması planlanan projelerin tartışıldığı toplantımız sona erdi dedi.'' • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadın Girişimciler Kurulu'ndan SeminerÖnceki Haber

Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Seminer

Şanlıurfa'da Kat Fazlası Ev Yıkıldı (Video)Sonraki Haber

Şanlıurfa'da Kat Fazlası Ev Yıkıldı (Vid...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar