NESİL KOLEJİ İLE AKILLI OKUL DEVRİ BAŞLIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
NESİL KOLEJİ İLE AKILLI OKUL DEVRİ BAŞLIYOR
2020-2021 eğitim öğretim yılında Şanlıurfa'nın karaköprü ilçesinde açılacak olan Nesil Koleji, eğitime farklı bir bakış açısı sunmaya hazırlanıyor. 

Eğitim koordinatörü Hamza Aybakan, eğitimdeki amaçlarını şöyle dile getirmektedir:

"bilindiği gibi eğitimde devlet okulların kalabalık olması kronik bir problem haline gelmiştir. bu problem ne kadar ismi özel olsa da  kolejlerin de sorunu haline gelmiştir. bin kişilik mevcudu olan kolejlerimiz mevcut. bu da öğrenciye olan ilgiyi azaltmakta, deyim yerindeyse öğrenci kalabalıklarda kaybolmaktadır. biz de bu sorunu fark edip sadece 170 kişinin alınacağı ve sadece ortaokul öğrencilerine özgü olacağı bir yapı meydana getirdik. disiplini kolay, yönetimi kolay, sayısı az, ilgisi çok sosyo-akdemik-bir okul anlayışıyla hareket ederek "her öğrenciye değmeyi" hedeflemekteyiz. kolej kültürünün deformansyona uğradığı bu dönemlerde bizler velilere "akıllı okul" anlayışıyla sesleneceğiz. nedir peki akıllı okul anlayışı:ekonomik, kitlesel olmayan, öğrenciyi yakından takip eden, kurs ihtiyacına gerek duymayan; içinde birebiri, etütü, ödevi barındıran eve iş götürmeyen bir anlayıştır.
Eğitim modelimze gelince uzun yıllardır kurslarımızda denenen ve sayısız başarı yakalayan ömes(öğrenci merkezli eğitim modeli) ile öğrencilerin tüm akademik durumları kontrol altına alınacaktır. 

ÖMES 6 bölümden oluşmaktadır:
▪TAS: 5,6,7. Sınıflara  her hafta uyguladığımız Tarama Sınavlarımızdır.
▪NOS: 8. Sınıflara her hafta yaptığımız Nitelikli Okul Sınavıdır.
▪VEBİS: Okul uygulamalarını, öğrencinin tüm akademik ve sosyal bilgilerini güvenilir, hızlı ve pratik bir şekilde velilerimize ilettiğimiz Veli Bilgilendirme Servisimizdir.
▪ÖDES: Her hafta deneme analizinin içerdiği Öğrenci Değerlendirme Servisimizdir.
▪REHBERLİK:PDR Uzmanlarımızla öğrencilerimizin sınav kaygısını, akademik başarısını, motivasyon, okul uyum süreçleri, aile içi dinamikler, ergen iletişimi gibi çalışmaları yürüten rehberlik servisimizdir.
▪KOÇLUK:Öğrencilerimizi tanıyan, onları öğrenme yöntemlerini ve bireysel özelliklerini ortaya çıkaran, sistemli ve verimli çalışmalar yapmaları için öğrencileriyle işbirliği yapan mentörlük sistemimizdir."
NESİL KOLEJİNİN 7-8 MART TARİHLERİNDE YAPACAĞI BURSLULUK SINAVINA ONLİNE KAYIT YAPTIRABİLİRSİNİZ.

www.sanlinesilokullari.k12.tr
0530 566 6300

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa temsilcisi seri peşinde!Önceki Haber

Urfa temsilcisi seri peşinde!

ŞANLIURFA'DA TAŞLI SOPALI KAVGA! YARALILAR VARSonraki Haber

ŞANLIURFA'DA TAŞLI SOPALI KAVGA! YARALIL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar