Müzik Müzesi'nin Açılışına Tatlıses Bekleniyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müzik Müzesi'nin Açılışına Tatlıses Bekleniyor
Bir zamanlar Urfa’da müziğin kalbinin attığı yer olarak ün yapan Harrankapı’daki ‘Yasin’in Kahvesi’ni Müzik Müzesine dönüştüren Şanlıurfa Belediye “Müzik Müzesi”ne ünlü sanatçı İbrahim Tatlı sesin ismini verdi.
Resterasyonu halen devam eden ve bu ayın sonunda açılışı yapılacak olan Müzik Müzesine Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses’in verilmesini görüşün Şanlıurfa Belediye Meclisi önemli bir karara imze attı. Şanlıurfa Belediye Meclis Üyeleri oy çokluğu ile Müzik müzesine İbrahim Tatlıses’in ismi verildi.


Açılışta Tatlıses’i de aralarında görmek istiyor



Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba,  “ Ben hemşerilerime buradan bir müjde de vermiş olayım. Eğer şartlar elverişli olursa 24-25 Eylül 2011 tarihlerinde açılışını yapmayı planladığımız Müzik Müzesinde İbrahim Tatlısesi de aramızda görmekten şeref duyarız.”dedi


Şanlıurfa Belediyesinin kentteki tarihin gün yüzüne çıkarılması adına çok önemli röleve ve restorasyon çalışmaları yaptığını hatırlatan Fakıbaba,  Harrankapı’da Doğu Surlarının Açığa Çıkarılması Projesi ve “Yasinin Kahvesi” olarak bilinen mekânın “Müzik Müzesi”ne dönüştürülmesi adına yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi.

Geçmiş dönemlerde Urfa’nın yetiştirmiş olduğu birçok müzisyenin ve sanatçının mekânı olan “Yasinin Kahvesi”ne İbrahim Tatlıses’in isminin verilmesini bir Urfalı olarak önce kendisini çok mutlu ettiğini aktaran Fakıbaba, b u kararın alınmasında emeği geçen belediye meclis üyelerine teşekkür etti.


Urfalılar hastalıkta da sağlıkta Tatlıses’in yanında


 
İbrahim Tatlıses yalnızca Urfalıların değil Türkiye’nin bir gururu olduğunu vurgulayan Fakıbaba, Tatlıses’in isminin müzik müzesine verilmesinin yerinde alınmış bir karar olduğunu belirtti.


İbrahim Tatlıses ile sürekli görüşme halinde olduklarını anlatan Fakıbaba, Tatlıses’in sağlığının her geçen gün iyiye gittiğini ve müzik müzesinin açılışında Tatlıses’i de aralarında görmek istediklerini sözlerine ekledi

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
<h1>'İntihar Etti' Denilen Askerin Ailesi AİHM'e Başvurdu</h1>Önceki Haber

<h1>'İntihar Etti' Denilen Askerin Ailes...

Uyuşturucu Madde TicaretiSonraki Haber

Uyuşturucu Madde Ticareti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar