×
×
Gündem
Marketlerde etiket fiyatları yanıltıyor
Türkiye'nin ilk EXPO'su, EXPO 2016 Antalya Projesi'nin Cumhurbaşkanlığı himayesine alındığı bildirildi.
22 Ocak 2016 Cuma 22:42

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, bu yıl 23 Nisan'da kapılarını açacak botanik EXPO'su, 23 Kasım 2012'de EXPO bayrağının Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurulu tarafından dönemin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'e teslim edilmesinin ardından bir devlet projesine dönüştü.

TBMM'de 10 Kasım 2012'de kabul edilen 6358 sayılı kanun ile EXPO 2016 Antalya Ajansı kuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının çatısı altında bir devlet projesi olan EXPO 2016 Antalya'ya büyük destek verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye'nin ilk EXPO'su, 12 Ocak itibarıyla Cumhurbaşkanlığı himayesine alındı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga imzalı yetki belgesinde, "EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından koordine edilen EXPO 2016 Antalya organizasyonunun Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülmesi sayın Cumhurbaşkanımız tarafından uygun görülmüştür" denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde de EXPO 2016 Antalya Projesi'nin alınması için taahhüt mektubu gönderdiğini kaydetti.

Aydın, açıklamasında, "Şimdi de büyük bir teveccüh göstererek projemizi himayelerine almışlardır. Kendilerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bu onur, pek çok kesimin projemize bakış açısını olumlu yönde değiştirecektir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Türk

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı