Laboratuar Çalışanlarına Kaliteli Kurs Verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Laboratuar Çalışanlarına Kaliteli Kurs Verildi
Türkiye ile Avrupa Birliği arasında malların serbest dolaşımının sağlanması ve iki taraf arasında ticaretteki teknik engellerin kaldırılmasına katkıda bulunmak üzere Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından teklif edilen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bu proje 3 Mayıs 2010 tarihi itibariyle resmen başlamış ve Ağustos 2012 tarihinde sonuçlanması planlanmıştır.
Türkiye'de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi (TKAG) Projesi’nin bileşenlerinden birisi olan Kısa Dönemli Teknik Destekler programı kapsamında Üniversitemiz Merkezi Laboratuarında bir kurs düzenlendi.

 24-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen kursun koordinatörlüğünü Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarı (HÜMEL) Müdürü Prof. Dr. Nihat Dilsiz üstlendi. Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarları için 17025 Akreditasyon Standardı üzerine eğitim, Deney Laboratuarlarının ISO 17025 Standardındaki Metot Validasyonu eğitimi, ISO 17025 Standardı kapsamında akredite deney laboratuarlarına Ölçüm Belirsizliği, Laboratuvarlararası Karşılaştırmalar ve Yeterlilik Testleri (LAK/YT) üzerine Reimond Willemse tarafından gerçekleşen eğitim programlarına Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarı çalışanları katıldı.

 Kurs hakkında kısa bir açıklama yapan Dilsiz, zamanımızın yükselen değerinin kalite olduğunu vurgulayarak kalitesiz bir yaşamın beraberinde metotsuzluğu ve israfı getirdiğini söyledi. Üniversitelerin ve yetişmiş insan gücünün, düzensizlik ve metotsuzluğa tahammülü olamayacağını belirten Prof. Dr. Dilsiz, üniversitelerin kaliteyi hem günlük hem bilimsel hayatlarında kullanmasının vazgeçilmezliğinden bahsetti. Yapılan çalışmanın da Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarı öğretim üyelerine değer katacağını belirterek projede emeği geçenlere teşekkür edip başarılar diledi. Kursu tamamlayan öğretim üyelerine sertifikaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu tarafından törenle verildi.
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çocuk Psikiyatrisi Hizmete GirdiÖnceki Haber

Çocuk Psikiyatrisi Hizmete Girdi

Kış Şanlıurfa'da Bir Başka YaşanıyorSonraki Haber

Kış Şanlıurfa'da Bir Başka Yaşanıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar