Kuveytliler bu kez de Eyyübiye de açtı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuveytliler bu kez de Eyyübiye de açtı!
Vali Abdullah Erin, Kuveyt Emirliği’nin destekleriyle Şanlıurfa’da hayır faaliyetleri yürüten dernekler aracılığıyla yapımı tamamlanan Eyyübiye ilçesindeki Casım El Casım Lisesi’nin açılış törenine katıldı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in kurduğu sıcak diyalog ve gösterdiği ilgi sayesinde Şanlıurfa’da bir çok hayır hizmetinde bulunan Kuveytli hayır sahiplerinin destekleriyle inşa edilmeye başlanan 25 okuldan biri olan Eyyübiye ilçesindeki Casım El Casım Lisesi, Kuveyt’ten Şanlıurfa’ya gelen misafirler, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Necat ve Said Yardım Dernekleri temsilcileri ile protokol üyelerinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende bir konuşma yapan Vali Erin, sayısız hayır işlerine destek olan Kuveytli hayırseverlere ve bu okulun yapımına destek veren Casım ailesi ile Şanlıurfa’da bu faaliyetleri yürüten dernek temsilcilerine teşekkür etti. Vali Erin, daha önce açılışı yapılan ve bugün hizmete sunulan okulda Şanlıurfalı ve Suriyeli çocukların birlikte eğitim alacağını, bu okullarda yetişen çocukların hem Türkiye’nin, hem Suriye’nin hem de tüm İslam aleminin geleceği için güzel işler yapacağına yürekten inandığını söyledi.
 


Kuveytli hayır sahiplerinin katkılarıyla Şanlıurfa’da projeler yürüten Said Yardım Derneği temsilcisi Muhamed El Ensari, Şanlıurfa’da 25 okul yapımı için protokol yapıldığını hatırlatttı. İnsan için zaruri ihtiyaçlardan olan eğitim ihtiyacını karşılaması için bu faaliyetleri gerçekleştirdiklerini dile getiren El Ensari, Hz. Muhammed’e gelen ilk ayetin oku ile başladığını ve insanın ancak okuyarak öğreneceğini, kültürünü artırabileceğini ifade etti.

Sözkonusu okulun yapılması için destek veren Kuveytli Casım ailesini temsilen törene katılan Halit El Bedr de bu hayır işlerine destek veren Casım ailesinin tüm dünyaya hayırlar yapan, hayırlı, zengin ve cömert bir aile olduğunu ifade ederek, bu ailenin Kuveyt’te müntesibi çok olan ve yaptıkları hayırların nereye gittiğini önemsemeyen bir aile olduğunu söyledi.

El Bedr, okulun açılmasında katkısı olan Vali Erin’e, belediye başkanlarına ve yardım elini uzatan herkese teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından törene katılanlar hep birlikte okulun açılış kurdelesini yapılan dualarla kestiler. Açılış sonrası okulun sınıflarını ziyaret eden Vali Erin ve beraberindekiler, öğrencilere çanta ve çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye etti.


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa'da flaş iddia: Okulda dövüp, iğne batırdılar!Önceki Haber

Urfa'da flaş iddia: Okulda dövüp, iğne b...

Af yasasında yeni gelişme: KHK'lılar işe dönecek mi?Sonraki Haber

Af yasasında yeni gelişme: KHK'lılar işe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar