×
×
Ekonomi
Kutsal Mekanlar elden gidiyor
Hafta sonlarında binlerce insanın ziyaretçi akınına uğrayan Kutsal Mekanlarımız elden gidiyor. Eşekle satış yapanlar, Seyar satıcılar,kaldırım işgalleri, Dilencilerin istilasına uğradı.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21

Şanlıurfa'nın Turizm cenneti olan ve Kutsal mekanlar  olarak bilinen Balıklıgöl ve Dergah bölgesi yetkililerin ilgisizliğinden dolayı elden gidiyor.Son zamanlarda Başta Belediye ve Polisin ilgisizliği  Şanlıurfa'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin karşılaştığı manzalarlar karşısında şoke oldukları gözlemleniyor.

Özellikle hafta sonlarında binlerce kişinin akın ettiği Balıklıgöl Bölgesinde  ortaya çıkan manzaralar insanı utandırıyor.Çevre Kirliliğinin had safhada olduğu ve Balık ölümlerinin yaşandığı gölün içindeki atıklar ve kirliliğin yanında insan  kirliliğide yaşanıyor. Haşimiye meydanında Eşekle satış yapanlar, seyar satıcılar, Kutsal Mekanlara yakın bölgede kaldırım işgalleri,Tinerciler, rehber çocuk adı altında dilencilik yapanlar, Kadınları taciz eden gençlerin varlığı Kutsal mekanlara gelenleri adeta çileden çıkartıyor.Kutsal Mekanlarda  bulunan işletmelerin sadece tiacari amaç düşündüğü ve çevre kirliliğine önem vermediği gözlemlenirken, su sıkıntısı çeken göl alanının da sürekli temizlenmemesi tepkileri çekiyor. Başta Polis ve zabıta birimlerinin denetimlerini artırması istenirken, yetkili mercilerin sessiz kalmaları isteniyor  

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı