Köylülerin Su Çilesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Köylülerin Su Çilesi
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı köyde İçme suyu bulunmayan köyde araçlar sularda mahsur kalıyor
ŞANLIURFA(GAPHA)-Siverek ilçesine bağlı Darıcalı Köyünde bir yandan içme suyu sorunu yaşanırken diğer bir yandan ise dere yatağına yapılan yol nedeniye araçlar sularda mahsur kalıyor.  Şanlıurfa merkez ve ilçelerine bağlı birçok köyde yaşanan içme suyu, yol sorunu ve elektrik sorunu adeta vatandaşları çileden çıkartmaya devam ediyor.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine bağlı Darıcalı köyünde ikamet eden vatandaşlar bir yandan içme suyu sorunu yaşarken bir yandan ise dere yatağına yapılan yol nedeniyle köye gidip gelen araçlar sularda mahsur kalarak traktörler vasıtasıyla kurtarılıyor.Siverek ilçesine bağlı Darıcalı köyünde yaşanan içme suyu ve yol sorununun tüm girişimlere rağmen bir türlü çözülmemesi üzerine köyün muhtarı Şahin Bucak’ın görevinden istifa etmesi üzerine köy muhtarlığını geçici olarak köyün cami imamı Ramazan Özdil tarafından yürütülüyor. Siverek ilçesine bağlı Darıcalı köyünün eski muhtarı Şahin Bucak yaptığı açıklamada köyün sorunlarının yetkililer tarafından çözülmemesinden dolayı görevinden istifa ettiğini belirtti.Darıcalı köyü muhtarının yaşanan sorunlar nedeniyle görevinden istifa etmesi üzerine geçici olarak köy muhtarlığını görevini yürüten köyün cami imamı Ramazan Özdil ise yaptığı açıklamada yaşadıkları sorunların çözümü için yaptıkları tüm başvurulardan bir netice elde etmediklerini söyledi.Siverek ilçesi Darıcalı köyünde uzun yıllardır yaşadıkları yol ve içme suyu sorununu değerlendiren köyün ileri gelenlerinden Bozan Avcıkıran ise yaptığı değerlendirmede yıllardır yaşadıkları yol sorunu ve içme suyu sorunun nedeniyle birçok girişimlerde bulunduklarını fakat bu günü kadar kimsenin yaşanan sorununa el atmadığını belirtti. Köyün içme suyu sorununa da değinen Avcıkıran “Yıllardır köyümüzde içme suyu yok. Yetkililer bir türlü gelip su sorununu çözmediler.Ben kendi imkânlarımla 370 metre kare kuyu kazdım ve su çıktı. Bu kuyuyu da köye hibe ettim. Fakat yetkililer gelip bu kuyuya bir tesisat dahi yapmadılar. Köyümüzde bir yandan içme suyu sorunu çekiyoruz diğer bir yandan ise dere yatağına yapılan yol nedeniyle ve bu yolun bozulmasından dolayı oluşan sulardan dolayı ulaşımda sıkıntı çekiyoruz. Köyümüz ana yola bir buçuk kilometre yakın olmasına reğmen köye ulaşımda büyük sıkıntı çekiyoruz. Bu durum şimdi böyle ise kışın yağan yağmur ve oluşan sel durumlarında ne yaptığımızı yetkililer tahmin etsinler” dedi.

Siverek ilçesine bağlı Darıcalı köyünde yaşanan içme suyu sorunu ile dere yatağına yapıldığı için araçların traktör olmadan içinden geçemediği ve sadece bir buçuk kilometre olan bozuk yol sorunu bakalım kaç yıl sonra yapılacak.

Müslüm Alkış • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa'da Caz KonseriÖnceki Haber

Şanlıurfa'da Caz Konseri

Aceleci Şanlıurfa'lılarSonraki Haber

Aceleci Şanlıurfa'lılar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar