Kitap Otağında hazırlanmışlardı: 33 öğrenci üniversiteli oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kitap Otağında hazırlanmışlardı: 33 öğrenci üniversiteli oldu
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve etüt merkezine dönüştürülen Kitap Otağı’nda üniversite sınavlarına hazırlanan 100 öğrenciden 33’ü üniversiteye yerleşmeye hak kazandı.

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve Belediye Başkanı Mehmet Kuş tarafından etüt merkezine dönüştürülen Kitap Otağı’nda üniversite sınavlarına hazırlanan 100 öğrenciden 33’ü üniversiteye yerleşti.

Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağında maddi durumları iyi olmayan gençlere yönelik başlatılan aktiviteler devam ediyor. Eyyübiye Belediyesi’nin öğrencilere yönelik düzenlediği kurslara ilgi yoğun oldu. Eyyübiye Belediyesi’nin gençlere verdiği bu desteğe karşılık veren gençler ise sınavlarda büyük bir başarı elde etti. Kitap Otağında üniversite sınavlarına hazırlanan 100 öğrenciden 33’ü bu yıl yapılan sınavda çeşitli üniversite bölümlere yerleşti. Etüt merkezi yetkilileri özellikle pandemi döneminde öğrencilere evlerinde ulaşıp, hem kaynak desteğinde bulunmaya devam etti hem de öğrencilerin moral ve motivasyonları için çeşitli aktiviteler düzenledi.


Kendilerine sunulan imkanlardan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür eden öğrenciler ve aileleri, “Başkanımız Mehmet Kuş’a ve Eyyübiye Belediyesine teşekkür ederiz. Sağ olsun başkanımızın talimatlarıyla Kitap Otağında sınavlara hazırlandık. Bizlere her türlü imkanlar sunuldu. Allah kendilerinden razı olsun” Dedi.

Kitao Otağında sınavlara hazırlanan ve başarı gösteren isimler ise şöyle:

“Ali Ulaş, Ali Yıldız, Derya Çerkez, Emine Akcan, Enes Uşar, Esra Aktaş, Fidan Gök, Gülsüm Yamuç, Hazal Demir, Leyla Avcı, Medine Bayram, Mehmet Ali Çiftçi, Mehmet Güler, Mehmet Sinan Casuk, Merve Badıllı, Merve Doğan, Merve Söyla, Merve Tapşık, Mina Badıllı, Muhabbet Olgun, Muhammet Şefik Badıllı, Mustafa Turan, Nahide Karataş, Necmettin Kaya, Perihan Kaplan, Sefa Merve Sönmez, Şeval Bahçe, Tuba nur Boğa, Tuğçe İkiz, Gülsüm Kırmızıtepe, Mustafa Aksem, Osman Kaplan, Rukiye Buzlucan.”

 

Haber detay altı
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trambüs, Çevik Kuvvet, Kaşmer Dağı... Beyazgül tek tek açıkladı!Önceki Haber

Trambüs, Çevik Kuvvet, Kaşmer Dağı... Be...

Başsavcı Öztoprak’tan yeni adli yıl mesajıSonraki Haber

Başsavcı Öztoprak’tan yeni adli yıl mesa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar