Kış Şanlıurfa'da Bir Başka Yaşanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kış Şanlıurfa'da Bir Başka Yaşanıyor
Şanlıurfa’da kış aylarında eğlence keyfi bir başka oluyor. Soğuk havayı sevmiyor, üşümekten haz etmiyorsanız Şanlıurfa, tam sizin için bir yer. Hayattan zevk almanın mevsiminin olmadığı bir şehir. Tarihin sıfır noktası olarak bilinen Şanlıurfa, yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliği barındırıyor.
Birbirinden farklı turizm seçenekleriyle geniş bir turizm potansiyelini içerisinde barındıran Şanlıurfa’da, kış aylarında da alternatif turizm seçenekleri dikkat çekiyor.  Yılın her ayında turistlerin rahatlıkla tatillerini geçirebildikleri ender kentlerden biri olan Şanlıurfa kış aylarında farklı güzellikleri bir arada sunuyor. Kıyı turizminin yerini daha çok kültür turizmine bıraktığı son yıllarda, Karacadağ Kayak Merkezi ile Kış Turizmi, Karaali Kaplıcaları ile Termal(doğal sağlık) Turizmi, El sanatları Turizmi, 900'ü aşan yemek çeşidiyle (yöre mutfağı) Gastronomi Turizmi,  halk oyunları ve sıra geceleri ile Kültür Turizmi kış aylarında da önemli fırsatlar oluşturmaktadır.

 

Siz hiç, kışın soğuğunda insanların sıcak muhabbetleri ile ısınmayı denediniz mi? Şanlıurfa bu noktada da birçok güzelliğe sahip, insanlar sıcak, sevecen ve misafirperver. Aslında kış aylarında ılıman ve yumuşak bir iklim yaşayan Şanlıurfa, yaz aylarının zorlu havasından korkan turistler için kış ayları, büyük bir fırsat oluşturmakta. Şanlıurfa’nın kış turizmdeki hızlı gelişiminde en yüksek pay, hiç kuşkusuz modern oteller ve konuk evleridir. Bu yatırımların rahatına düşkün, seçici ve titiz müşterinin kentimizi tercih etmesinde rolü büyük. Bunların yanı sıra bir diğer nokta da Şanlıurfa'ya olan ulaşım kolaylığı. Türkiye’nin birçok kentinden Şanlıurfa’ya havayolu ulaşımı var, ayrıca karayolları da rahat ve tehlikesiz bir yolculukla da kentimize ulaşıp ilimizin mistik havasını soluyarak gönüllü turizm elçilerimiz olabilirsiniz.

 

Bu zengin potansiyelleri barındıran Şanlıurfa alternatif turizm seçenekleriyle yerli ve yabancı tüm turistleri bekliyor. Özellikle hafta sonları, resmi ve dini tatillerde Şanlıurfa’ya Türkiye’nin her yöresinden birçok yerli turist geliyor. Ancak bu yeterli değil, Şanlıurfa’nın çok zengin ve önemli bir potansiyeli var, yatırımlar da bunu karşılayabilecek durumda. Modern tesisler, 5 yıldızlı oteller var. Yani yılın 12 ay’ı Şanlıurfa’ya turist rahatlıkla gelebilir.

Her sezonun kendine has güzellikleri var. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Laboratuar Çalışanlarına Kaliteli Kurs VerildiÖnceki Haber

Laboratuar Çalışanlarına Kaliteli Kurs V...

<h1>Suruç Emniyet Müdürü Görevine Başladı</h1><br />Sonraki Haber

<h1>Suruç Emniyet Müdürü Görevine Başlad...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar