KILIÇOĞLU: "Artık Yeter! Kimse Ölmesin''

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KILIÇOĞLU: "Artık Yeter! Kimse Ölmesin''
KESK Şanlıurfa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Kılıçoğlu, yaptığı basın açıklamasında Hakkari Çukurca’da yaşanan saldırının herkesi derinden üzdüğünü söyledi.
ŞANLIURFA(GAPHA)-KESK Şanlıurfa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Kılıçoğlu “KESK’e Dokunma” adlı bir basın açıklaması yaptı. Kılıçoğlu, dün Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 24 askerin şehit düştüğü ve 18’nin ise yaralandığı PKK saldırısına dikkat çekerek ; “Hakkari Çukurca'da yaşanan çatışma sonucu 24 gencimizin yaşamını yitirmesi, onlarcasının yaralanması bizleri derinden üzmüştür. Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve sabır diliyor, acılarını paylaşıyoruz.

Bir damla kanın akmasına, bir insanımızın canının acımasına, yeni ocaklara ateş düşmesine tahammülümüz kalmadı. Cezaevlerinin tıka basa doldurulmasına tahammülümüz kalmadı. Yaşamını yitirenlerin, evlerine ateş düşenlerin, bedel ödeyenlerin hep yoksul kesimlerin olması gerçeği karşısında hala egemenlerin savaş çığlıkları atmasına tahammülümüz kalmadı. “ diye konuştu.

ARTIK YETER! KİMSE ÖLMESİN! DİYORUZ.

“AKP, KESK şahsında kamu emekçilerini kuşatma altına almak, etkisizleştirmek, "devletin yeni yüzü" AKP politikalarıyla uyumlulaştırmak ve sonuçta devre dışı bırakmak istiyor. Bunu bir yandan 4688 sayılı yasa değişikliklerinde grev ve TİS hakkımızı engelleyerek, kadük bırakarak yapmak isterken bir yandan da çeşitli bahaneler ve ad altında geliştirdiği baskılarla gerçekleştirmek istiyor.” diyen Kılıçoğlu, son dönemlerde hiçbir dönemde olmadığı kadar sendikal hak ve özgürlük mücadelesinin baskı, sindirme ve ayrımcı politikalarla karşılatığını söyledi. Kılıçoğlu; “Konfederasyonumuza yönelik baskı ve hukuk dışı uygulamalar kaygı verici boyuta ulaşmıştır. Şu anda 21 KESK yöneticisi ve üyesi çeşitli cezaevlerinde tutuklu bulunmaktadır.

Bu sayı sürekli değişmektedir. Her gün yeni bir gözaltı veya tutuklanma haberi almaktayız. Sadece son 10 günlük tablo bile durumun vahametini gözler önüne sermektedir.

27 Eylül 2011 tarihinde Urfa'da sendika şube binalarımız basılarak çoğunluğu üyemiz olmak üzere 19 kişi gözaltına alınmış ve içlerinde şube başkanlarımızın da bulunduğu beş arkadaşımız tutuklanmıştır. Aradan 10 gün geçmeden serbest bırakılan arkadaşlarımızdan beş kişi açığa alınmıştır.” diye konuştu.                                                             • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akçakale'de İnanılmaz OlayÖnceki Haber

Akçakale'de İnanılmaz Olay

Şanlıurfa'da Alkollü Gençlerin Kavgası Kanlı BittiSonraki Haber

Şanlıurfa'da Alkollü Gençlerin Kavgası K...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar