Kendi Çocuklarını Kurban Ettiler !<br />

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kendi Çocuklarını Kurban Ettiler !<br />
Kurban kesiminin çocuklara izletilmemesi defalarca söylenmesine rağmen uyarılara kulak asmayanlar da oldu..
Turizm kenti Antalya’da kurbanlar belediyelerin gösterdiği kurban kesim alanlarında kesilirken, büyükbaş hayvanlar için kesimin hızlanması amacıyla vinçler kullanıldı. Kesim yerlerinin en meraklı izleyicilerini çocuklar oluştururken, acil servislere 70’e yakın acemi kasap başvurdu.

Antalya’da sabah saatlerinden itibaren belediyelerin tahsis ettiği kurban kesim noktaları vatandaşın akınına uğradı. Kesim görevlilerinin aralıksız çalıştığı noktalarda, bazı vatandaşlar, sıra beklememek için kendi kurbanını kendisi kesti. Kepez’e bağlı Cuma Pazarı kurban kesim noktasında görevlilerin yanı sıra vatandaşlar da kurban kesti. Bazı vatandaşlar kurban keserken yardımcı bulamayınca, kesimi izlemesi dahi sakıncalı olan çocuklarından yardım aldı. Bazı çocuklar hayvanların kesim anında yüzlerini elleriyle kapatırken bazıları da kesimi baştan sona cep telefonunun kamerasıyla kaydetti. Kepez İlçesi’ndeki bir başka kesim noktasında ise kesimin hızlanması için küçük vinç makinesi kullanıldı. 3-4 kişinin dakikalarca bir hayvanı yatırmak için uğraştığı görüntülerin aksine, arka ayağından vince bağlanan hayvan 3-4 dakika içinde kesime hazır hale getirildi.

KESİMDE YARDIMCI DOZER

Kentin yoğun nüfusunun yaşadığı Dokuma Semti’ndeki Cumartesi Pazarı toplu kesim yeri, erken saatte doldu. Yaşları 1 ile 13 yaş arası değişen çocuklar da kurban kesimlerini izledi. Kimisi annesi ve babası, kimisi de dedesinin kolunda kurban kesim merkezindeki işlemleri seyretti. Küçük çocuklar kan gölünün üzerinde oyunlar oynarken yaşları büyük çocuklar ise kurban etlerini taşımak için ailelerine yardım etti. 9 aylık Zehra Ürker et taşımak için getirilen kovanın içinde kurban etini parçalayan ailesini izledi. Zehra Ürker’in 8 yaşındaki ağabeyi Kemal Ürker ise kurbanın kellesini otomobiline taşırken ilginç görüntü oluşturdu. Buradaki kesim yerinde de büyükbaş hayvanlar için dozer hazır bulunduruldu. 3 dozer gün boyunca büyükbaş hayvanları havaya kaldırarak kesim işlemine yardımcı oldu.

KESİM YERLERİ KAN GÖLÜ

Belediyeler tarafından belirlenen 15 ayrı noktadaki kurban kesim yerleri doldu. Resmi kesim alanlarında yüzlerce hayvan kesilirken, ortaya çıkan görüntü ise tam anlamıyla kan gölüne dönüştü. Ürpertici manzaranın içinde birçok aile küçük yaştaki çocuklarını hatta bebeklerini bile bulundurdu. Kesim alanlarında ilgili belediyelerin zabıta ekipleri kesim sırasında hayvanlara eziyet edilmesini önlemek için hazır bulundu. Ayrıca belediye personelleri tarafından her yerin kana bulandığı alanlar sık sık temizlenmeye çalışıldı. Belediyeler tarafından belirlenen alanlar dışında kesim yapan kişilere ilişkin ise hem zabıta ekiplerinin denetimleri hem de vatandaşlardan gelen ihbarlar değerlendirildi. Zabıta ekipleri tarafından açıkta kurban kesimi yapanlar, kaldırılarak alanlar temizletildi. Kentin çeşitli bölgelerinden gelen dilenciler, toplu kesim merkezlerini mesken tuttu.

ACEMİ KASAPLAR ACİL’DE

Belediyelerin sıkı denetimlerine rağmen kenar mahallelerde vatandaş kesim yerlerine gitmek yerine evlerinin önünde, ağaçların gövdelerinde ve balkon altlarında kurbanlarını kesti. Kurban kesimin geçen yıla oranla daha az olduğu gözlendi. Antalya’daki özel ve devlet hastaneleri ile üniversitenin tıp fakültesi hastanesine öğle saatlerine kadar 70’e yakın acemi kasap başvurdu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kürtler PKK'ya ''Edi Bese'' Diyebilir mi ?Önceki Haber

Kürtler PKK'ya ''Edi Bese'' Diyebilir mi...

Azra Bebek Belki Anlamıyor Ama...Sonraki Haber

Azra Bebek Belki Anlamıyor Ama...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar