Kadının Sesini Türkiye'ye Duyurdu (Video)

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadının Sesini Türkiye'ye Duyurdu (Video)
Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimi’nce Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, 40 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı. (Video İzleyiniz)
 ŞANLIURFA(GAPHA)- Törene, Belediye Başkanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba, Özel Kalem Müdürü Nihat Karatoprak, Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Necati Satıcı, Orhan Aksoy, bazı STK temsilcileri, belediye birim amirleri ve çok sayıda mikro kredi üyesi bayan katıldı.

    Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Mikro Kredi projesinde yakaladıkları başarının sadece kendilerine ait olmadığını belirterek bu başarının özellikle Urfalı bayanlarla birlikte ortak yakalanan bir başarı olduğuna dikkat çekti.

FAKIBABA: URFA KADININ SESİNİ TÜRKİYE’YE DUYURDU

  Mikro Kredi ailesine 40 bayanın katılımı ile toplam sayının 900’e ulaştığını belirten Belediye Başkanı Fakıbaba, mikro kredi ailesinin her geçen büyüdüğüne değinerek, bu durumun kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

Proje sayesinde Urfa kadınının sesini Türkiye’ye duyurduğunu vurgulayan Fakıbaba, “Sizler benim kızlarımsınız. Sizleri birer evladım olarak görüyorum. Size verdiğimiz önemden dolayı asla pişman değiliz. Çünkü çok ufak bir miktar parayla büyük mutluluklara imza atıyorsunuz. Eşlerinize ciddi anlamda örnek oluyorsunuz. Bu gösteriyor ki Urfa kadını isterse her şeyi başarır. Bu başarı inanın Türkiye’ye örnektir” diye konuştu.

 Mikro kredi üyesi bayanların ve eşleri ile çocuklarının istihdamına yönelik önemli projeler ürettiklerini dile getiren Fakıbaba, bundan sonraki süreçte çalışan kadınlarımızın sayılarını artırmaya gayret ettiklerini ifade etti.

 Konuşmanın ardından kredi dağıtım törenine geçildi. Başkan Fakıbaba ve diğer davetlilerin katılımıyla 40 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı. Böylelikle sayıları 860 olan mikro kredi üye sayısı 900’e ulaştı.

1000 TL’DEN 25 BİN TL KAR
Şanlıurfa’da terzilik yaparak geçinen Saadet Ağırbas isimli kadın ise Şanlıurfa Belediyesi tarafından verilen mikro kredi desteğinden faydalandı. İkinci kez mikro kredi alan Ağırbas, 1000 TL’den 25 bin TL kar yaptıklarını belirterek kadının kendi ayakları üzerinde durabilmesi için bunun çok güzel bir fırsat olduğunu söyledi. Ağırbas’ı dinleyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise, mikro kredi alan kadınlara gerekirse eğitim vereceklerini ifade ederek dikiş makinalarını almaları için gerekli yardımda bulunacağı sözünü verdi.

 Abdullah Toprak

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Diyor ki...<br />Önceki Haber

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Diyor ki...<...

Tadilat Kazaya Neden Oldu (Video) Sonraki Haber

Tadilat Kazaya Neden Oldu (Video) 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar