Kaçmadım Sadece Tayin İstedim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kaçmadım Sadece Tayin İstedim
UrfaHaberMerkezi'nin Üzerinde Durduğu Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde bazı doktorların tayin istediği ve kaçtığı yönündeki haberleri Araştırmasının Ardından

hastane yönetiminden yazılı bir açıklama geldi.

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde bazı doktorların tayin istediği ve kaçtığı yönündeki haberler için hastane yönetiminden yazılı bir açıklama geldi. Hastane yönetiminden memnun olmadığından dolayı tayin istediği belirtilen Op. Dr. Fahri İslim, uzun yıllardır Şanlıurfa’da ve Balıklıgöl Devlet Hastanesinde çalıştığını ve Şanlıurfa’ya hizmet ettiğini söyledi. İslim, çocuklarının eğitimi ve memleketine tayin istemesinin her kamu çalışanı gibi kendisinin doğal hakkı olduğunu vurgulayarak bu tür yazılan yazılarla meslektaşlarımızın alet edilmesi ve iftira atılması doğru olmadığını söyledi. İslim, listede adı geçenlerin çoğu ya emekli oldu veya kendi isteğiyle emekli olduğunu kaydetti. İslim, listedekilerden bazılarının ise halen Balıklıgöl Devlet Hastanesinde çalıştığını hatırlatarak, kendisi için de tayin istemesinin ne hastane yönetimi ile ne de hiç kimseyle bir ilgisi olmadığını vurguladı.


Öte yandan bazı doktorların tayin istediği ve kaçtığı yönündeki haberler için de hastane yönetiminden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada adı geçen doktorların bazıları halen hastanede çalışırken, bazıları ise emekli olduğunu, kimisinin ise geçici görevle geldiği Balıklıgöl’de geçici görevi bittikten sonra ayrıldığı belirtildi.


Hastane yönetiminden yapılan açıklamaya göre her hastanede olduğu gibi tayin dönemi geldikten sonra gerek mecburi, gerek başka bir hastanede çalışma isteği ve gerekse Türkiye’nin her yerinden kamudan ayrılıp özel sektöre geçmek isteyen doktorların olabileceği kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi: “Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde de çalışan bazı doktorların zorunlu mecburi hizmetini tamamladıktan sonra tayin istemesi ve bazılarının ise listede adı geçenlerin emekli olduktan sonra özele geçmek, bazıları ise gerekli alt yapısını tamamladıktan sonra özel sektöre geçiyor.”


Listede adı geçen doktorların ise şuan bu görevlerde bulunuyor:


1 -        Şükrü Dölalan: Uzun yıllar çalıştıktan sonra Gaziantep’e tayin oldu.


2 -        Ahmet Ün: Şuan Ortadoğu Sağlık Merkezi’nde (OSM) çalışıyor.


3 -        Abdulkadir Göllü: Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışıyor.


4 -        Vedat Kalender Kadın Doğum Hastanesinde geçici görevli


5 -        Ferit Akıntürk: Diş hekimiydi, emekli oldu.


6 -        Melis Bozdağ: Hastanemizde geçici görevliydi geçici görevi bitti.


7 -        Erkut Özbulut: Halen Hastanemizde çalışıyor.


8 -        Yusuf Kul: Hastanemizde geçici görevliydi. Geçici görevi bitti.


9 -        Salih Cer: İstifa ederek özel sektöre geçti.


10 -      Ahmet Hatipoğlu: Emekli oldu


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa'da Hareketli GeceÖnceki Haber

Şanlıurfa'da Hareketli Gece

Soluğu Seçim Bölgesinde AldıSonraki Haber

Soluğu Seçim Bölgesinde Aldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!