İyilik Hareketleri Ne Zaman Buluşuyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İyilik Hareketleri Ne Zaman Buluşuyor?
Uluslararası anlamda yardımseverlik ve dayanışmanın en bilinir adresi olan Şanlıurfa’da Şanlıurfa Valiliği Tarafından Düzenlenen Uluslararası Halil İbrahim Buluşmalarında dünyanın birçok ülkesinden 50’den fazla yardım kuruluşu bir araya geliyor.
ŞANLIURFA(GAPHA)- Şanlıurfa Valiliği’nin öncülüğünde Şanlıurfa ilinde, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası HALİL İBRAHİM BULUŞMALARI, 30 Eylül – 2 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecektir. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları’nda dünya üzerinde faaliyet gösteren bütün yardım kuruluşlarının Şanlıurfa’da bir araya gelerek, faaliyetlerini burada sergilemeleri, bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaşmaları hedeflenmektedir. Buluşmalar kapsamında düzenlenecek olan salon toplantıları vb. etkinliklerle dayanışma, yardımlaşma, sevgi, hoşgörü gibi konular üzerinde verimli değerlendirmeler ve çalışmalar yapma imkânı da olacak.

Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları’na üst düzey Devlet protokolünün, bürokratların, yerli ve yabancı diplomatların yanı sıra iş dünyasından önemli isimlerin, ülkemizdeki ve yurt dışındaki sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcilerinin, sanat / magazin çevresinden tanınmış simaların da teşrif etmesi bekleniyor.

Türkiye’den ve yurt dışından, sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında faaliyet gösteren birçok resmi ve sivil kuruluşun Şanlıurfa’da bir araya geleceği Halil İbrahim Buluşmaları, bu anlamda ülkemizde bir ilk niteliği taşıyor.

Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları’nda, 2011 Yılı Etkinlik Programı hazırlanırken önceki yıllardan edinilen deneyimler doğrultusunda; Anadolu kültürünün tanıtımı için yerel dokuya sahip çalışmaların yanı sıra, evrensel değerlere vurgu yapan kültürel etkinliklere de yer verilecek.  Bir başka deyişle; projenin felsefi altyapısına uygun olarak kültür, deneyim ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak çeşitlilikte bir program olmasına özen gösterilecek.  Etkinliklere katılan kurum, kuruluş ve kişiler yapılacak faaliyetler ile örnek yardımlaşma ve dayanışma projelerini tanıtır ve tanırken, diğer yandan misafirperverliğin ve cömertliğin kalbinde, en üst düzeyde ağırlanmanın hazzını yaşayacaklar. ALTIN SOFRA İYİLİK ÖDÜLLERİ ile sivil toplum kuruluşlarını ve başarılı olmuş yardım projelerini ulusal/uluslararası kamuoyuna tanıtmanın yanı sıra, yeni projeleri teşvik amacı güdülüyor.

Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik açıdan tanıtımını da hedefleyen Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları; her sene olduğu gibi bu senede katılımcıları, konukları ile on binlerce yerli ve yabancı kişiyi Şanlıurfa’da ağırlamayı hedefliyor.


 
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Taraftarlara Ceza Gelebilir?Önceki Haber

Taraftarlara Ceza Gelebilir?

Milli Eğitim Müdürlüğü'nde YoğunlukSonraki Haber

Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Yoğunluk

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar