İstanbul Üniversitesi 2011-2012 öğretim Yılı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın Katılımıyla Açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbul Üniversitesi 2011-2012 öğretim Yılı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın Katılımıyla Açıldı
İstanbul Üniversitesi 2011-2012 öğretim yılı açılış töreni, 12 Ekim 2011 tarihinde T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İÜ Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra AB Bakanı Egemen Bağış, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Sevim Savaşer, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Türkan Dağoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, UEFA As Başkanı Şenes Erzik, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, YÖK üyeleri, rektörler, İstanbul Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri katıldı.

 

Yeni akademik yılı “iyi eğitim, centilmen mücadele” sloganıyla açan İstanbul Üniversitesi, sporun önemine vurgu yaptı. Teknolojinin kolaycılığa alıştırdığı, sağlık sorunlarının giderek arttığı bilgisayar çağında, geleceğin Türkiye’sini inşa edecek olan gençlerimizin, iyi eğitim ve sağlıklı bir yaşamı tercih etmelerinin önemi üzerinde duruldu.

 

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. “1453’ten Günümüze İstanbul Üniversitesi Belgeseli”nin açılış törenine özel 10 dakikalık versiyonunun gösteriminin ardından, İÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammet Atak konuşma yaptı. İÜ araştırma görevlilerini temsilen Türkiye’yi Dünya Sörf Şampiyonası’nda başarıyla temsil eden Araş. Gör. Cihan Akça kürsüye çıktı. Akça, konuşmasında sporun önemi ve İstanbul Üniversitesi’nin spor etkinliklerine değindi.

 

YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet konuşmasında, İstanbul Üniversitesi’nin son üç yılda gösterdiği gelişim, gerçekleştirilen projeler ve bilimsel çalışmalar hakkında bilgi verdi. Açılış töreninin sloganının "iyi eğitim, centilmen mücadele" olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yunus Söylet, bu sloganla spor ve eğitimin ayrılmaz birer kavram olduğunu bir kez de yükseköğretim düzeyinde vurgulamak istediklerini söyledi.

 

İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’in ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan konuşma yaptı. Türkiye’deki üniversitelerde yaşanan son gelişmeleri aktaran Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, yeni akademik yılda tüm öğrencilere başarılar diledi.

 

Kürsüye son olarak T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan geldi. İstanbul Üniversitesi’nin Türkiye’nin en köklü üniversitesi olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, İstanbul Üniversitesi’nin 558 yıllık tarihi boyunca çok sayıda bilim adamı, sanatçı, düşünür ve siyasetçi yetiştirdiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğretim üyeleri ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yılmaz Erdoğan Şanlıurfa'daÖnceki Haber

Yılmaz Erdoğan Şanlıurfa'da

<h1>Bıçaklanan Bir Kişi Kalp Masajıyla Hayata Tutundu</h1>Sonraki Haber

<h1>Bıçaklanan Bir Kişi Kalp Masajıyla H...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar