İkinci 1000 lira ödeme haftaya başlayacak!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İkinci 1000 lira ödeme haftaya başlayacak!
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk "İkinci 1000 lira ödeme haftaya başlayacak" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk katıldığı bir TV programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Sosyal yardım modelleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, 1000 liralık desteğin ikinci ödemelerinin haftaya başlayacağını belirterek şöyle konuştu:

"Sosyal Destek Programımızı 3 Faza Ayırdık"

"Sosyal yardım modellerimizi de 3 faza ayırdık. Birinci fazda belirlediğimiz kriterler ışığında 2,1 milyon haneye 1000 liralık desteğimizi ilettik. Bunun haricinde sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımıza bu fazların dışında bizim her ay gönderdiğimiz periyodik paylar var. Bu her ay gönderdiğimiz periyodik payları da biz 135 milyondan 180 milyona çıkarmıştık. Önümüzde ramazan ayı da olduğunu dikkate olarak bu ay 2 periyodik pay gönderdik. Dolayısıyla sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımıza bu ay 360 milyon ulaşmış durumda. Vakıflarımız da ildeki valilerimiz ve kaymakamlarımızla beraber buradan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşabilecekler. Faz 1'de 2,1 milyon haneye ulaştıktan sonra faz 2'de de belirlediğimiz 2,3 milyon hane var. Bunları da biz belli kriterlerle tespit ettik. Daha sonra bu tespit ettiğimiz kriterlerle vakıflarımıza tekrar gönderdik ki bir ön değerlendirme de yapabilsinler diye. Bu ön değerlendirme sonucunda sahada bir araştırma da yapılmış oldu. Bize tekrar dönüşler oldu. Umuyoruz ki haftaya sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımız aracılığıyla belirlediğimiz 2,3 milyon haneye de bu yardımları ulaştırabileceğiz. Bu süreçte toplamda 4,5 milyon haneye ulaşmış olacağız."

Bakan Selçuk, yardımların 3. Faz etabında ise talep bazlı bir yapı kurarak, "e-devlet" üzerinden bu talepleri alacaklarını belirtti. Bu sistemin altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, tespit edilemeyen hanelere bu şekilde ulaşmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
65 Sözleşmeli Personel AlınacakÖnceki Haber

65 Sözleşmeli Personel Alınacak

Şanlıurfa'da bıçaklı kavga! Yaralılar varSonraki Haber

Şanlıurfa'da bıçaklı kavga! Yaralılar va...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!