Hızır Acil Servis Kuruldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hızır Acil Servis Kuruldu
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi devlet hastanesine bağlı 112 Hızır Acil Merkezi 20 Eylül 2011 tarihi’nde Akçakale'de hizmet vermeye başladı.
ŞANLIURFA/AKÇAKALE(GAPHA)- 112 Hızır Acil Merkezine 5 ambulans Şoförü,7 Acil Tıp Teknisyeni personelin ataması yapılmış durumda olup, 112 Hızır Acil Merkezi 2’nolu Sağlık Hizmet İstasyonunda hizmet verecek.

Akçakale Devlet Hastanesi Sağlık Grup Başkanı Dr. İsmail Şanlıoğlu yaptığı konuşmada şu açıklamamalara yer verdi.”Bu hizmetleri getirmemizde bizlere destek olan Akçakale Kaymakamlığına teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Akçakale Devlet Hastanesinde 1 Ambulansın olması ve bölgemiz dağınık yerleşim yeri olması, yerleşimin yerlerin ilçe merkezine uzak olması nedeniyle hastalara zamanında müdahale edilemiyordu. Bunun gibi nedenlerden dolayı sıkıntılarımız vardı. Faaliyete geçecek olan 112 Hızır Acil Merkezi ile İlçemizde ambulans sayısı 2 olacak ve hastalara zamanında müdahale edilmesi sağlanacaktır. İnşallah 112 Hızır Acil Merkezinin hizmete girmesi ile halkımız sağlık hizmetlerine ulaşım noktasında büyük bir rahatlama yaşayacaktır.”dedi.
Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl ise yaptığı konuşmada; Sağlıkta dönüşümün en önemli amaçlarından birini gerçekleştirdiklerini ifade ederek “112 Hızır Acil Merkezlerinin temel amacı olabilecek vakalara anında müdahale edebilecek bir altyapıyı hazırlamaktır. Çünkü burada söz konusu olan insan hayatı olduğu için dakik olmak ve en hızlı biçimde müdahalede bulunmak çok önem arz ediyor. Ancak bu hizmetin kötüye kullanılmaması gerekiyor. Bizim 112 Hızır Acil Merkezi her bir çağrıya anında cevap vermemiz gerekecek. Bu servislerimiz bunun için 24 saat hazır halde bekletilecek. Ancak, gereksiz ve meşgul edici çağrılar burada verilecek hizmeti en çok aksatan unsurları olacaktır.” dedi.

Mustafa Güçlü
 
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Şahin Sabancı Kız Yurdunu Ziyaret ettiÖnceki Haber

Bakan Şahin Sabancı Kız Yurdunu Ziyaret...

AK Parti İlçe Başkanı Başak Görevi Bırakıyor<br />Sonraki Haber

AK Parti İlçe Başkanı Başak Görevi Bırak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar