Hikayeleri ile yürekleri burkan 4 kardeş için harekete geçildi!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hikayeleri ile yürekleri burkan 4 kardeş için harekete geçildi!
Ceylanpınar’da annelerinin 2 yıl önce terk ettiği 4 çocuk için harekete geçen Şanlıurfa Valiliğinin, aileye her türlü yardım ve desteği vereceği öğrenildi.

Suriye’de iç savaşın başlamasının ardından diğer yüz binlerce Suriyeli gibi İmed El Ali, eşi Fatma El Berho ile birlikte Türkiye’ye sığınmak zorunda kaldı.

Ceylanpınar’a komşu Rasulayn ilçesinden gelen Ali, 4 yıl Telhamut Çadır Kenti’nde kaldıktan sonra, 1 yıl önce ilçe merkezinde Yenişehir Mahallesi’nde kiralık bir evde yaşamaya başladılar. Burada üç çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veren ailenin yeni üyesi Meryem doğduktan sonra hayatları alt üst oldu. Meryem’in doğumunun ardından eşini ve çocuklarını terk eden Fatma El Berho kayıplara karıştı.

Yeni doğan bir çocuk ve henüz yaşları 8,7 ve 4 olan dört çocuğu ile bir başına kalan İmed El Ali, gündelik işlerle uğraşarak ve hayırseverlerin yardımıyla çocuklarına bakmaya başladı. Anneleri terk ettiğinde 8 yaşında olan Esma ise 7 yaşındaki Ela, 4 yaşındaki Azzem ve yeni doğmuş Meryem’e hem annelik, hem ablalık yaptı.


AJANS URFA GÜNDEME GETİRDİ

4 kardeşin yürek burkan hikayesini ise Ajans Urfa, "Ceylanpınar'da 10 yaşındaki çocuk, kardeşlerine 'anne' oldu!" başlığıyla gündeme getirdi. Gündeme gelen haber ile harekete geçen Şanlıurfa Valiliği, aileye ulaştı.

BABA, ÇOCUKLARI SURİYE'YE GÖNDERMEK İSTEDİ

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in talimatıyla aile ile görüşen Valilik, baba İmed EL Ali’nin çocuklarını Suriye‘nin Resulayn İlçesinde ikamet eden annesi Amşe Elali ile kız kardeşi Cezza El Ali’ye teslim etmek istediğini öğrendi. Babanın talebi sonrası ise Şanlıurfa İl Göç İdaresi ile görüşüldü. Yapılan görüşmede, çocukların Suriye’deki akrabalarına teslim edilebilmesi için anne Fatma El Berho’dan muvafakat name alınması gerektiği kaydedildi ve işlemler için gerekli bilgiler verildi.

AİLENİN TAKİBİ SÜRECEK

Öte yandan ailenin, Sosyal Uyum Yardım hizmetinden faydalandığı ve yine aile için Kızılay’dan her ay düzenli gıda paketi ve temizlik kiti temin edileceği kaydedildi. Ailenin takibinin hassasiyetle sürdürüleceği ve gerekli rehberlik ve danışmanlık yapılacağı da öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Suruç Ovası su ile bereketlendi! Hububat hasadı başladıÖnceki Haber

Suruç Ovası su ile bereketlendi! Hububat...

Ne kural var ne sosyal mesafe!Sonraki Haber

Ne kural var ne sosyal mesafe!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar