Hedefe ulaşıldı! Urfa yeşile boyandı...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hedefe ulaşıldı! Urfa yeşile boyandı...
Geleceğe Nefes projesinde Şanlıurfa hedeflediği bağış sayısına ulaştı. Çevre ve Orman Derneği Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Düzme, "Sinerji devam etmeli" diyerek belediyelere ağaçlandırma çalışmalarını arttırma çağrısında bulundu.

Şanlıurfa’da Valilik öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşları ve kurumların da dahil edildiği ağaçlandırma kampanyasına bir destek de Çevre ve Orman Derneği Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Düzme’den geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 Kasım’ın Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilmesinin ülkenin orman varlığının arttırılması açısından çok yerinde olduğunu vurgulayan Düzme, Şanlıurfa Valiliği tarafından yürütülen ‘Yemyeşil Şanlıurfa’ kampanyasını önemsediklerini ve desteklediklerini ifade etti.

Belediyelere de destek çağrısında bulunan Genel Başkan Yardımcısı Düzme, “Şanlıurfa ağaçlandırma konusunda tüm illerin önünde olmalı. Bunun için belediyelerimizi bu kampanyaya daha fazla sahip çıkmaya davet ediyoruz. Çevre ve Orman Derneği olarak gerekli her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Şanlıurfa, Geleceğe Nefes Kampanyasında Hedefine Ulaştı
 


Düzme, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 Kasım’da ülke genelinde Saat: 11.00’de uygulayacağı Geleceğe Nefes projesinde Şanlıurfa’nın 200 bin hedefini doldurduğunu ve 11 Kasım’da 200 bin fidanın toprakla buluşturulacağını aktardı. Genel Başkan Yardımcısı Düzme, “Şanlıurfa olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 11 Kasım için belirlenen 200 bin fidan hedefi, sahiplenmelerle tamamlanmıştır. Ancak biz şehir olarak hedefimizi katlamalıyız. Bu konuda belediyelerimizi daha fazla gayret göstermeye davet ediyoruz. Çevre ve Orman Derneği olarak fidan temininden dikimine kadar ihtiyaç duyulan her konuda destek olaya hazırız" ifadelerini kullandı.

"Şanlıurfa’da 2 Milyon hektar ormansız alan var"

Genel Başkan Yardımcısı Düzme, Şanlıurfa’da 2 milyon hektara yakın ormansız alan bulunduğunu belirterek, ağaçlandırma konusunda şehirde yakalanan sinerjinin devam etmesi gerektiğini ifade etti. Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanının ve bazı üst düzey yöneticilerinin Şanlıurfalı olmasının büyük bir avantaj olduğunu ve bu olumlu durumu Şanlıurfa için değerlendirmek istediklerini dile getiren Düzme, “Çevre ve Orman Derneği olarak Şanlıurfa’nın mümkün olan en kısa sürede orman varlığının arttırılması için çalışmalara devam edip, yürütülen çalışma ve kampanyalara destek olacağız. Şehrimiz 5 Bin 327 Hektarlık bozuk orman varlığına sahip. Bu alanın ıslah edilip normal orman vasfına kavuşması için de bir takım çalışmalar yürüteceğiz. Hedefimiz Şanlıurfa’da Orman olmaya müsait 2 Milyon hektarlık alanı ağaçlandırmak. Bu hedefe hep birlikte ulaşmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

AJANS URFA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
11 Kasım 'Milli Ağaçlandırma Günü' ilan edildiÖnceki Haber

11 Kasım 'Milli Ağaçlandırma Günü' ilan...

OSB’de 6 bin adet dikiliyor: Geliri ihtiyaç sahiplerine!Sonraki Haber

OSB’de 6 bin adet dikiliyor: Geliri ihti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!