Halil İbrahim Buluşmalarında 50 Çocuk Sünnet Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Halil İbrahim Buluşmalarında 50 Çocuk Sünnet Oldu
“İyiliğin Kalbine” Sloganı ile 2007 yılından bu yana Şanlıurfa Valiliği tarafından organize edilen Uluslar arası Halil İbrahim Buluşmaları bu yıl da çeşitli etkinliklere sahne oldu.
Etkinliklerin 2. gününde 50 Çocuğun Sünneti yapıldı. Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş Sünnet olan çocukları ziyaret etti, ardından da hastanenin konferans salonunda düzenlenen törene katıldı. Sünnet olan çocuklar ve aileleri ile bir araya gelen Vali Yardımcısı Seçilmiş, Organizasyonun Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Şanlıurfa Şubesi ,Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, OSM Ortadoğu Hastanesine ve Toru Toys Oyuncak Mağazasına teşekkür etti. Vali Yardımcısı Seçilmiş, bu dört kurumu da tebrik etti.

Hz. İbrahim Peygamber ile başladığı kabul edilen sünnet geleneğinin sürdürülmesi amacıyla gerçekleştirilen ve 50 çocuğun sünnet ettirildiği etkinliğin sponsorlarından Kimse Yok Mu Derneği şube müdürü Mustafa USLU;”iyilik Kalptan gelir, Mutluluk ise iyilikten gelir. Tüm destek verenlere teşekkür ederek bunun geleneksel olarak devam etmesini ve Hayırseverlerin Katılımlarıyla Bekleyen gözleri ve gözyaşlarını dindirmeye bekliyoruz.” Dedi. Geleneksel hale getirilen ve bugüne kadar yüzlerce çocuğun sünnet ettirildiği etkinlik kapsamında, bu yıl da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Kimse Yok mu Derneği tarafından maddi durumu iyi olmadığı tespit edilen 50 çocuğun kıyafetlerini de Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Şanlıurfa Şubesi üstlendi ,Sünnet işlemlerini OSM Ortadoğu hastanesi bütün cerrahi ve medikal tedbirler alınarak, en son tekniklerle üstlendi, çocuklara verilen oyuncakları ise Toru Toys üstlenerek ve bu sünnet şöleni "Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları" kapsamında gerçekleştirildi.

Sünnet Şölenine katılan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti, sünnet olan çocukları ziyaret ederek onlara oyuncak dağıttı. Bazı aileler de maddi durumlarının iyi olmadığı için 16 yaşına kadar sünnet ettiremeyen aileler var. Şimdiye kadar sünnet ettiremedikleri çocuklarını, etkinlik vesilesiyle sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Özbek'in TRT Müzik Tv'de Programı BaşlıyorÖnceki Haber

Özbek'in TRT Müzik Tv'de Programı Başlıy...

Ceylanpınar Müftülüğünden Kermes<br />Sonraki Haber

Ceylanpınar Müftülüğünden Kermes<br />

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar