GELENEKSEL ŞANLIURFA İKİNCİ OKUMA KURULTAYI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GELENEKSEL ŞANLIURFA İKİNCİ OKUMA KURULTAYI
2008-2009 Eğitim Öğretim yılı planlı faaliyetler arasında yer alan

“Şanlıurfa Okuyor” Projesi kapsamında geleneksel olarak düzenlenen “Okuma Kurultayı” DSİ Konferans Salonu’nda yapıldı.

Kurultaya, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Milli Eğitim Şube ve Şanlıurfa Okuyor Proje Koordinatörü Mehmet Sarmış, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Hakkı Ekren, Şube Müdürü Mehmet Gürbüzer’in yanı sıra okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda davetli katıldı.

            Proje ile ilgili yıl içinde “Şanlıurfa Okuyor Projesi” kapsamında yapılan faaliyetlerin yer aldığı sinevizyon gösterisi ardından şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri katılımcılar tarafından verildi.

Törende bir konuşma yapan proje Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin şunları söyledi: “Şanlıurfa’mızda okullar merkezli okuma kampanyamız, güzel etkinliklere, gerçekten kamuoyunda yankı buldu. Arkadaşlarımızın gayretleri ses getirdi. Biz istiyoruz ki yediden yetmişe herkesin hayatında mutlaka bir parça kitap olsun. Çünkü okumak, anlamaktır. Okumak, hayatı belki büyük ölçüde tanımaktır. Bir çok burada sayılamayacak insan için faydaları söz konusu olan böylesi bir alışkanlık her insanımızın kazanması, bu işi hayatının bir parçası haline getirmesi lazım. Yani gelişmiş, kalkınmış ülkelerin refah seviyelerinde okur yazar olmanın, okumanın ne kadar etken olduğunu herkes biliyor” dedi.

Milli Eğitim Şube ve Şanlıurfa Okuyor Proje Koordinatörü Mehmet Sarmış ise şunları söyledi: “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin herhalde en önemli göstergelerinden birisi kitaba verdiği değer, kitap okumanın kitap basımının, kütüphanelerinin, kitapçılarının sayısının fazlalığıyla ilgili olsa gerek. Bu anlamda istatistiklere baktığımız zaman ülkemizin dünya standartlarının çok gerisinde olduğunu görüyoruz. İlimiz Şanlıurfa’nın da Türkiye’nin birçok iline göre geride olduğunu görüyoruz. Birçok sorunumuzun arkasında en önemli sebeplerinden biri olduğunu da her halde kabul etmesi lazım. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak istedik” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Biçer Döverciyi Yılan IsırdıÖnceki Haber

Biçer Döverciyi Yılan Isırdı

KARNE DAĞITIM TÖRENİSonraki Haber

KARNE DAĞITIM TÖRENİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!