Fethullah Gülen Hakkında Yakalama Kararı Çıkartıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fethullah Gülen Hakkında Yakalama Kararı Çıkartıldı
1. Sulh Ceza Mahkemesi, Cemaat'e operasyon kapsamında savcının Fethullah Gülen hakkında yakalama ve kırmızı bülten çıkartılması talebini kabul etti.
Cemaate yönelik soruşturmayı yürüten savcı Hasan Yılmaz, Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılması için 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Yakalama kararı verilmesi durumunda Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı'na yazı yazılması istendi.
 
Mahkeme, savcının talebini kabul etti.
 
BAŞVURUNUN GEREKÇESİ
 
Soruşturma Savcısı Hasan Yılmaz ve İrfan Fidan tarafından İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne yapılan başvurunun gerekçesi de ortaya çıktı.
 
İŞTE GÜLEN'E YÖNELTİLEN 3 AĞIR SUÇLAMA
 
1 - "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak (TCK 109/2 maddesi uyarınca 2 yıldan 7 yıla kadar hapis)"
 
2- "İftira sonucu mağdurun hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırıma uğramasına neden olma (267/7 maddesi uyarınca 3 yıldan 7 yıla kadar hapis)
 
3- "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme (TCK 314/1 uyarınca 10 yıldan 15 yıla kadar hapis)
GÜLEN "BAŞ GÖZ ÜSTÜNE" DEMİŞTİ
 
Gülen, Dumanlı ve Karaca'nın gözaltına alınmasının ardından kendisi hakkında kırmızı bülten çıkarılacağı iddialarına ilişkin olarak, "Tuttururlarsa ne güzel ve hoş, baş göz üstüne" demişti.
 
BAŞBAKAN SİNYALİ VERMİŞTİ
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, önceki gün Gülen hakkındaki iddialar ve kırmızı bülten konusu sorulmuş, Davutoğlu ise, "Fethullah Gülen'le ilgili de soruşturma neyi gerektiriyorsa mutlaka yargı onun gereğini yapacak. Bizim, buradan şu veya bu yorumda bulunmamız doğru değil ancak yargı süreci içinde bir talep söz konusu olursa kırmızı bülten ve diğerleri, herhangi bir suç söz konusu olduğunda hangi işlem yapılıyor ise hiçbir ayrım gözetmeden eşit durumdaki bir vatandaşa ne uygulama yapılırsa o yapılır. Bu konuda da kararlılığımız kesindir" demişti.
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Amcasının Oğluyla Evlenmeye Zorlanınca İntihar EttiÖnceki Haber

Amcasının Oğluyla Evlenmeye Zorlanınca İ...

Uyuşturucu Madde Kullanan Gençlerin İbretlik Görüntüleri (VİDEO)Sonraki Haber

Uyuşturucu Madde Kullanan Gençlerin İbre...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!