Fakıbaba'nın Enerjisi Merak Konusu Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fakıbaba'nın Enerjisi Merak Konusu Oldu
Göreve geldiği sekiz yıldan buyana haftanın yedi günü her sabah saat beşte mesaisine üç dört mahalle gezisi ve incelemesinde bulunarak başlayan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, gün boyu enerjisi ile görenleri ve duyanları şaşırtıyor.
Fakıbaba’nın bu enerjisi, yalnızca vatandaşlar değil belediye çalışanlarını da Türkiye’nin ve Dünyanın değişik şehirlerinden gelen yerli ve yabancı turistleri de şaşırtıyor.
Fakıbaba, kimine göre bu enerjiyi ilaç kullanarak sağlıyor kimilerine göre de enerjisinin sırrı çok merak ediliyor. Her sabah istisnasız spor yapan ve beslenmesine de dikkat eden Fakıbaba,”Enerjimi Allah’a borçluyum” diyor.
Her gün yağmur demeden soğuk demeden her sabah birkaç mahallede belediye çalışmalarını yerinde inceleyen ve eksik gördüğünü anında yaptıran Fakıbaba, sabah gün ağarırken göz göze geldiği vatandaşlarla tokalaşıp hal hatır soruyor. Bazen evine ekmek götürenle bazen kaldırımda oturan ve sıkıntılı olduğunu düşündüğü vatandaşla aynı kaldırıma oturup dertleşen Fakıbaba, otomobili yolda kalan bir sürücünün bile arabasını itekleyerek yardım ediyor. Fakıbaba, babacan tavrıyla halkın gönlünde her zaman yer buluyor.
Birçok mahallenin daha uykuda olduğu bir saatte sokaklarında belediye başkanın gezdiğini ve inceleme yaptığını fark eden vatandaşlar, onunla fotoğraf çektirmek istiyor, küçükler elini öpüyor. Fakıbaba’da büyüklerle kucaklaşıp tokalaşıyor. Birçok yetim çocuğa babalık yapan Fakıbaba, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin yardımına ise kurdurduğu Gıda Bankasıyla koşuyor.
Şanlıurfa’nın 67 mahallesini 6 bölgeye ayıran Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, mahalle muhtarı ve üyelerinin de katılımını sağlayarak her sabah yürüttüğü mahalle gezilerinde sorunlar ve çözüm önerilerinin dile getirilmesini sağlıyor. Sorunların yapılıp yapılmadığını sonuçlandırılıp sonuçlandırmadığını bir sonraki mahalle gezisinde denetliyor. Fakıbaba, yılın 365 günü her gün 3 saat civarında sürdürdüğü mahalle gezilerinin ardından STK ve kurum kuruluş ziyaretlerinde de bulunuyor. Vatandaşların taziyelerine katılıyor, makamında da misafirlerini ağırlıyor. Fakıbaba’ya çoğu zaman gün yetmiyor.
Fakıbaba, mahalle gezileri için şunları söylüyor “Şanlıurfa gerçekten yaşayanlar ve bu kenti gezenler için yaşanabilir, çağdaş bir kent haline dönüştürülmüştür. Eksiklerimiz yok mu? Mutlaka var. İşte bu gezilerimizin asıl amacı, eksikliklerimizi görmek ve ileriye yönelik sürdürülebilirliği sağlamaktır. Bizler her fırsatta halkımızla iç içeyiz. Onların dertlerini, problemlerini dinliyoruz. Şanlıurfa Belediyesi olarak kentimizin ihtiyacı olan önemli projeleri hayata geçirdik. Ulaşım, Park ve Bahçe ve yeni yollar ve birçok alanda birbirinden önemli hizmetleri imza attık. Ama yapacak daha çok işimiz var. Çok önemli projelerimiz var. Cengiztopel kavşağında alt geçit yapacağız ve burayı trafikte rahatlatacağız. Hükümetimizin ve sayın bakanımız Faruk Çelik beyin çok önemli güzel projeleri var. Sayın Valimizin birçok önemli projesi var. Urfa her geçen gün daha da güzelleşecek.”

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa'da Kızlık Zarı DavasıÖnceki Haber

Şanlıurfa'da Kızlık Zarı Davası

Köprüde Şok İntihar !Sonraki Haber

Köprüde Şok İntihar !

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar