Fakıbaba Kaçak Yıkım Operasyonunda (Video)

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fakıbaba Kaçak Yıkım Operasyonunda (Video)
Kaçak yapılara yönelik radikal kakarlar alan Şanlıurfa Belediyesi, ruhsatsız, ruhsat izni olmayan ve ruhsatta belirtilenden daha fazla kat çıkanlara karşı amansız mücadele veriyor.
Belediye kaçak yapıları yıkarken, bazı Yap-Satçı diye tabir edilen kaçak yapıcılar yıkımı engellemek için mahkemeden yıkımı durdurma karı alma yoluna başvuruyor.
Son gergin yıkım operasyonun ardından bu gün Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile başkan yardımcıları ve müdürleri kaçak yapı operasyonuna birlikte çıktı. Çevik kuvvet polisiyle birlikte gidilen kaçak yapı operasyonunu Fakıbaba yönetti. Kaçak yapı ekipleri Şehitlik Mahallesinde kat fazlası çıkan bir evin filizlerini kesti. Bağlarbaşı Mahallesinde de bir evin kolonları yıkıldı.
Yıkım ekibine başkanlık yapan Fakıbaba, kaçak yapıları yıkmakta kararlı olduklarını belirterek “Nerede kaçak yapı varsa ben buradaysam ben gelecem. Ben burada değilsem arkadaşlarım gelip bu yıkımı gerçekleştireceklerdir.”dedi

BURASI BAŞIBOŞ BİR MEMLEKET DEĞİL

Kaçak yapı yıkımında konuşan Fakıbaba şunları söyledi; “Bizim buradaki amacımız kimseyle mücadele etmek değil. Ne demek Yap- Sat?  Kâğıt mı yapıyorsun? Bunun kontrolü yok mu? Bunun denetimi yok mu? Bu insanların oyun yeri neresi? Burada 2 tane ev satın alınmış. Biz bıraksak 8 tane yapacaklar. Eskiden 5’er kişi bu iki evde yaşarken, şimdi ne olacak? 8 daireden 5’er kişiden 40 kişiye çıkacak. Peki, bu çocuklar nerede oynayacaklar. Bunların parkları nerede olacak? Bunların okulu nerede olacak? Bunların alt yapıları müsait mi? İnsanlar elini vicdanına koyması lazım. Para kazanmak her şey değil. Onun için biz belediye olarak Yap-Sat olayına inanmıyoruz. Yap-Sat’ın derneği olur mu ? Yapan mütahittir. Mütahitlerin derneği vardır. Bu memleket başıboş bir memleket değil. Bu memleketin sahipleri var. Burada çalışan işçiler bizim insanlarımız. Bunların sigortası var mı? Peki, bunlar para kazanmadan mı yapıyorlar? Peki, para kazanıyorsa maliye nerede? Maliye neden bunların vergisini almıyor. Burada fakir fukara insanlar evini bırakıp kaçmak zorunda kalıyor.10 liralık evi adam alıyor 6 liraya. Ondan sonra fakir fukara perişan durumda. Böyle bir şey olamaz.”

KAÇAK YIPI ALT YAPIYI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Fakıbaba konuşmasını şöyle sürdürdü; “Alt yapımızın bu evler altında kalıyor. En ufak bir yağmurda burada su baskınları, kanalizasyonlar çalışmayacaktır. İnsanlar mutsuz olacaklar. Belediyeyi arayacaklar diyecekler evimizi su bastı. Evimizi kanal bastı.Belli yani. Tehlike geliyorum diyor. Yani bizim burada tek kalmamız gerekiyor. Diğer kurumların da bize yardımcı olması lazım. Bunlar yapıp satıyorlarsa birileri para kazanıyor. Burada çalışanların sigortalı olup olmadığını belediyenin mi sorması gerekiyor. Yada bu yapsatçıların ne kadar para kazandığını vergilerini vermediğini belediyenin mi sorgulaması gerekiyor”


VİDEO İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Mehdi Eker Şanlıurfa'ya GeliyorÖnceki Haber

Bakan Mehdi Eker Şanlıurfa'ya Geliyor

Karaköprü'de Trafik RahatlıyorSonraki Haber

Karaköprü'de Trafik Rahatlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar