Eyyübiye’nin kırsalı için kompleks proje hayata geçiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eyyübiye’nin kırsalı için kompleks proje hayata geçiyor
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, kırsal mahallelerde yapılacak olan projeler için ilk startı verdi. Kuş, ilki Yardımcı mahallesinde yapılacak olan, kapalı semt pazarı, halı saha, taziye evi ve kütüphane için belirlenen alanda incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, kırsal mahalleler de kompleks şeklinde tasarlanan projelerin startını verdi. İlki Yardımcı mahallesinde yapılacak olan ve içerisinde halı saha, kapalı semt pazarı, taziye evi ve kütüphane olan kompleks için, Belediye Başkan Yardımcı ve ilgililerle birlikte belirlenen alanda incelemelerde bulundu. Kuş, alandaki yapıların yıkımına başlanacağını ve projenin yıl sonuna doğru bitirilip, vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Yardımcı mahallesiyle başlayacak olan ve diğer kırsal mahallelerde de devam edecek olan projeyle ilgili konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Bir yanda koronavirüs ile mücadelemiz tüm hızı ile devam ederken bir yandan da Belediyecilik vazifelerimizi bir bir yerine getiriyoruz ve çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şu anda kırsal mahallemizdeyiz. Hem yapılan işleri yerinde denetliyor hem de yapacağımız projeler ile ilgili gerek halkımız ile gerek muhtarımız ve birim müdürlerimiz ile istişare ediyoruz. Şu anda Yardımcı Mahallemizdeyiz. Buraya çok modern bir projemiz var. Büyük bir kompleks yapılacak ve kompleksin içerisinde taziye evi, halı saha, kapalı semt pazarı ve kütüphane olmak üzeri yaklaşık 10 bin metre kare üzerine inşa edeceğimiz alanı tasarlıyoruz. Yapılan incelemeler sonrası ilgili başkan yardımcımıza ve birim müdürlerimize talimatımızı verdik ve en geç 1 ay içerisinde alan üzerinde bulunan yapıların yıkımı gerçekleşecek ve projemizin hayata geçmesinin ilk adımlarını atmış olacak. Yıl sonunda Yardımcı Mahalle sakinlerimize bu projeyi kazandırmış olacağız. Büyük köylerimizde bu projelerimiz devam edecek, akabinde Uğurlu Mahallemiz, Karaali Mahallemiz, Payamlı Mahallemiz ve diğer mahallelerimize bir bir bu projelerimizi kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Kuş’un çalışmalarından memnun olduklarını belirten Yardımcı Mahalle Muhtarı Salim Aslan, “Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’a çok teşekkür ediyoruz. Bizim mahallemize yapacakları çalışmalardan dolayı mahallem adına tekrar teşekkür ediyoruz. Buraya yapacakları projede çocuklarımız parka kavuşacak, halı sahaya kavuşacak, kütüphaneye kavuşacak bizi unutmayan bize hizmet eden Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

vatandaşlar ise şunları kaydetti; “Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a  gece gündüz çalışmasından dolayı şehir ve kırsal ayrımı yapmadan hizmetlerinden dolayı şahsım adına Başkanımız Mehmet Kuş’a Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan ve Eyyübiye Belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Başkanımız çok güzel çalışıyor, çok güzel hizmetleri var. Mahallemizin her tarafını pırıl pırıl etti, memnunuz kendisinden. Gece gündüz demeden çalışmalarını takip ediyoruz, durmadan çalışıyor. Mahallemize kazandıracağı alan için çok teşekkür ediyoruz.”

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa'nın ilçesine müjde: 21 milyon TL destek geliyor!Önceki Haber

Urfa'nın ilçesine müjde: 21 milyon TL de...

Bahar fırtınası Urfa'da ağaç devirdi!Sonraki Haber

Bahar fırtınası Urfa'da ağaç devirdi!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar