Eski Genel Sekreter Gündoğdu, Kocaeli’nde göreve başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eski Genel Sekreter Gündoğdu, Kocaeli’nde göreve başladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin büyük bir merakla beklenen yeni genel sekreteri belli oldu. Genel sekreter, daha önceleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Balamir Gündoğdu oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yeni genel sekreteri İstanbul seçimlerinin tamamlanmasının ardından netleşti. EGO Genel Müdür Yardımcısı Balamir Gündoğdu, genel sekreter olarak atandı.

ŞANLIURFA’DA GENEL SEKRETERLİK YAPMIŞTI

Daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter yardımcılığı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde ise genel sekreterlik yapan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında müsteşar yardımcılığı görevinin ardından EGO Genel Müdürlüğüne getirilen Balamir Gündoğdu, Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından bir süre sonra görevinden ayrılmıştı.

İSTANBUL’A GİDECEKTİ

İddialara göre Balamir Gündoğdu, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesini kazanması durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atanacaktı. Ama AK Parti İstanbul’u kaybedince, Gündoğdu’nun Kocaeli’ye yönlendirildiği öne sürülüyor. Gündoğdu’nun pazartesi günü Kocaeli’ye gelerek görevine başlayacağı ifade ediliyor.

BALAMİR GÜNDOĞDU KİMDİR?

1966 yılında Tokat’ta doğdu.  1987 yılında Afyon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu.  Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde ve Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. 1990 yılında İçişleri Bakanlığı’nda denetim elemanı olarak göreve başladı.  Mahalli İdareler Başkontrolörü olarak, yerel yönetimler üzerinde teftiş, özel teftiş, ön inceleme, araştırma ve soruşturma görevlerini yürüttü.
Daha sonra sırasıyla;
2002-2003 arasında TBMM KİT Komisyonunda Raportörlük,
2004-2009 arasında Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcılığı,
2009-2014 arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı,
2014-2015 arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği,
Ankara Metropol İmar AŞ ve Şanlıurfa Belsan AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ifa etti. Kamu yönetimi, belediye bütçe ve muhasebe sistemleri, idarenin yeniden yapılanması, yerel yönetim reformlarının gerçekleştirilmesi konularında İçişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu komisyonlarda aktif olarak görev aldı. Kamu yönetimi ve yerel yönetimler konularında birçok makalesi çeşitli dergilerde yayımlanmış olup “İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi” isimli bir kitabı bulunmaktadır. Birçok AB projesinde koordinatör olarak görev yaptı ve Ankara Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesini yürüttü.
Balamir Gündoğdu 15.01.2016 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. Son olarak EGO Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

AJANS URFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Af geliyor! 60 binden fazla tahliyeÖnceki Haber

Af geliyor! 60 binden fazla tahliye

Vali Urfalılara seslendi: Bu ayıba artık bir son verelim!Sonraki Haber

Vali Urfalılara seslendi: Bu ayıba artık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!