Esed köşeye sıkışınca sahneye çıktılar! Valilik harekete geçti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esed köşeye sıkışınca sahneye çıktılar! Valilik harekete geçti
Esed rejiminin alçak saldırıları sonrası Bahar Kalkanı Harekatı'na başlayan Türk ordusunun bu hamlesi, ülke içerisindeki bazı kesimleri rahatsız etti. Esed'in köşeye sıkışmasının ardından sahneye çıkan CHP İstanbul Gençlik Kolları, 'Savaşa Hayır' yürüyüşü yaparak büyük bir skandala imza attı. Hassas bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde İstanbul Valiliği, haklı bir önlem alarak il genelindeki gösteri yürüyüşü, imza toplama ve bildiri dağıtma gibi etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

İstanbul’da, ‘Şehitlerimiz ve gazilerimizin olduğu böylesi hassas bir dönemde, toplumda infial uyandıracak’ gösteri yürüyüşü, imza toplama ve bildiri dağıtma gibi etkinlikler yasaklandı.

Terör örgütü PKK'ya geçmişte ağır darbe indirildikten sonra bazı terör sevici akademisyler 'barış' diyerek ortaya çıkmıştı. Şimdilerde Suriye'de köşeye sıkışan Esed'i gören CHP'liler "Savaşa hayır! Direnen Suriye halkı kazanacak" diyerek tepki çeken bir yürüyüş yaptı.

Valililiğin Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. maddelerini gerekçe göstererek duyurduğu kararda “Toplumsal iç barışı tehdit edebilecek şekilde ‘Savaşa hayır’ vb. konular adı altında” ifadesi kullanıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de yürütmekte olduğu askeri operasyonları eleştirmeye yönelik etkinliklerin yasaklandığı vurgulanan duyuru şöyle:

“Suriye’de şehitlerimiz ve gazilerimizin olduğu böylesi hassas bir dönemde, toplumda infial uyandıracak; milli, vicdani ve insani değerlere dokunacak, toplumsal iç barışı tehdit edebilecek şekilde “Savaşa Hayır” vb. konular adı altında; miting, yürüyüş, basın açıklaması, imza kampanyası, stant/ çadır açma, bildiri, afiş dağıtma vb. eylem ve etkinlikleri gerçekleştirecek grup/şahıslar ile vatandaşlarımız arasında sözlü ve fiziksel provokasyon amaçlı olayların olabileceği dikkate alındığında kamu düzeninin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasını tehlikeye düşürebileceği değerlendirilmektedir. Bu bağlamda, ilimiz sınırları dahilinde huzur ve güvenliğin, kamu düzeninin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, müessif ve provokatif olayların yaşanmaması için, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye’de yürütmekte olduğu askeri operasyonları eleştirmeye veya bu operasyonların sonlandırılması amacıyla kamuoyu oluşturmaya yönelik toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, stant açma, imza toplama, bildiri, broşür dağıtma vb. etkinlikler; 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A ve 11/C maddeleri ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri hükümleri doğrultusunda Valilik Makamının 01.03.2020 tarihli olurları ile 01.03.2020 Pazar günü saat 00.01’den 10.03.2020 Salı günü saat 23.59’a kadar (10) gün süreyle yasaklanmıştır.“

Kaynak:Yeniakit

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakanlık açıkladı: 1 şehit var!Önceki Haber

Bakanlık açıkladı: 1 şehit var!

İdlib'den acı haber! 2 şehit 6 yaralı varSonraki Haber

İdlib'den acı haber! 2 şehit 6 yaralı va...

Haber Yorumları

 • Mahmut kubat04-03-2020 01:45

  Masum insanlar ölüyor kadın çocuk mazlumlari kurumadan kim kuruyacak bir aya kalmaz sam da alırız rahim sen bizim türk askerini koru tekbir

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!