Erdoğan'dan flaş Suriyeli açıklaması!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan'dan flaş Suriyeli açıklaması!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklama yapıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda partililer ile bir araya geldi.

Toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç katıldı.
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

Türkiye'nin büyümesi, güçlenmesi, hedeflerimize doğru ilerlemesi için gece gündüz çalışıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi AK Parti milletimiz tarafından kurulmuş ve bugüne kadar da milletimiz sayesinde ayakta kalmış bir partidir.

Herhangi bir arkadaşımız kendi şahsi meselesini davasının önüne koyuyorsa üstlendiği görevin hakkını veremiyor demektir. Mahallemizde beldemizde, ilçemizde, ülke genelinde hizmet eden dava adamlarının emeğini, kibirlerini boylarını aşanların kaprislerine feda etmeyeceğiz. Her birimiz önce ülkem partim diyerek işlerimize dört elle sarılmalıyız.

Şu an itibarıyla partimizin 10 milyonun  üzerinde üyesi var. Böyle büyük bir üye kaydına mensup bir başka parti söz konusu  değil. Ülke genelinde hizmet eden dava adamlarının  emeğini, kibirleri boylarını aşanların kaprislerine feda etmedik,  etmeyeceğiz.

Hiçbir şehrimizin fitne tacirlerine prim vermeyeceğine inanıyorum. Kuruluşundan bugüne partimize hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızı bu safın dışında bırakmayacağız ahde vefayı ihmal etmeyeceğiz.

GÜVENLİ BÖLGE

Muhalefet 'Geldiğimiz anda Suriyelileri kovacağız' diyor. Bunlar mandacı zihniyet. Biz ensar olmaya talip olduk. Varil bombalarından kaçıp bize sığınanlara kucak açtık. Batı ülkelerinden 100 mülteciye kapı açanlar gibi yapmadık. Güvenli hale getirdiğimiz bölgelere dönen Suriyeli kardeşlerimizin sayısı 350 bini buldu. Güvenli bölge teklifimize çok güzel diyorlar. Öyleyse gelin, süratle yapalım.

Batı verilen sözü tutmadı. Güvenli bölge olmazsa kapıları açmak zorunda kalırız. Oldu oldu, olmadı biz de kapıları açmak zorunda kalırız. Ya destek verecekseniz verin vermeyecekseniz kusura bakmayın. Hazırlıklarımız tamam... Kendi imkanlarımızla bu işe başlayacağız.Eylülün son haftasına kadar güvenli bölgeyi fiilen başlatmakta kararlıyız. Bu işe başlayacağız. Hedefimiz yaklaşık 1 milyon Suriyeli kardeşimizi güvenli bölgede iskan etmektir.

AJANS URFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akçakale yolunda araç şarampole uçtu: Yaralılar varÖnceki Haber

Akçakale yolunda araç şarampole uçtu: Ya...

Günün en güzel haberi geldi!Sonraki Haber

Günün en güzel haberi geldi!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!