Dsi Eylemde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dsi Eylemde
Tes-İş Sendikasına bağlı DSİ İşçileri bugün eyleme gittiler.Başkan Düzme'Başkaban Erdoğan İşçinin sesine kulak vermeli'dedi.

TES-İŞ Sendikası’na bağlı üyeler bu gün DSİ İşyerlerinde bir saat oturma eylemi yaptı. TES-İŞ Şube Başkanı Ramazan Düzme , işçilere hitaben yaptığı konuşmada “Başbakan, Sakarya’da “Biz verdik vereceğimizi, kabul etmiyorlarsa greve gitsinler” dedi...

Grev bizim son silahımız,  Biz bu  eylemlerimizi kendimizi daha iyi anlatabilmek için yapıyoruz. “ dedi.


TES-İŞ Sendikası’na bağlı üyeler bu gün DSİ İşyerlerinde bir saat oturma eylemi yaptı. Tes-iş Üyeleri DSİ XV.Bölge Müdürlüğü  işyerinde işçiler işe başlamadan  önce bir saat oturarak  çalışmama haklarını kullandılar. İşçilere TÜRK-İŞ adına basın açıklaması okuyan TES-İŞ Şube Başkanı Ramazan DÜZME  “Bugün burada, kamu kesimi toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde, Hükümetin uzlaşmaz tutumunu protesto etmek için bir saat süreyle çalışmama hakkımızı kullanıyoruz.

Bu mücadele ekmek mücadelesidir. Yani eve giren paranın, sofraya konan yemeğin mücadelesidir.  Çocuklarımızı okula gönderebilmenin, hastalarımıza ilaç alabilmenin, ev kirası ödeyebilmenin, gaz alabilmenin, elektrik, su faturalarını ödeyebilmenin mücadelesidir.

Elbette tüm bu saydıklarım insanın temel ihtiyaçlarıdır. Ama ne yazık ki bugünün Türkiyesinde, temel ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek bir gelire sahip olmak için mücadele etmek gerekmektedir.

Biz istemez miyiz,  hükümet derdimizden anlasın, hiç böyle sokaklara dökülmeden hak ettiğimiz zammı bize versin?

Ama vermediler…

İstediğimiz öyle yüzde 20’ler falan da değil artık…

Bize birinci altı ay yüzde 3, ikinci altı ay yüzde 4 zam verdiler.

Sigorta kayıplarımız dururken, vergi kayıplarımız dururken bizden bu oranı kabul etmemizi istediler.  Enflasyon oranında zammı bile bize çok gördüler.

Halbuki, biz fazla bir şey istemiyoruz. Sadece hakkımızı istiyoruz.  Vergiden, sigortadan, enflasyondan doğan kayıplarımızın telafisini istiyoruz. Yani sadece  kaybettiklerimizin telafisini istiyoruz.

Başbakan, Sakarya’da “Biz verdik vereceğimizi, kabul etmiyorlarsa greve gitsinler” dedi...

Grev bizim son silahımız…  Biz bu  eylemlerimizi kendimizi daha iyi anlatabilmek için yapıyoruz. Daha dün Türkiye’nin dört bir yanında yüzbinlerce kişi İktidar Partisine yürüdük.  Bugün yüzbinlerce işçi,  Türkiye’nin dört bir yanında bir saat süreyle çalışmama hakkımızı kullanıyoruz. Yarın  TÜRK-İŞ başkanlar Kurulu toplanıyor. Bundan sonra yapacağımız yeni eylemlerimiz  bu toplantıda belirlenecek. Bizi, eylemlerimizle anlamazlarsa, eylemlerimizle de sesimizi duymazlarsa, elbette ki davullarla, zurnalarla grevlerimize başlayacağız… 

Yolumuz açık olsun…” “ dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cehennem Sıcakları BaşlıyorÖnceki Haber

Cehennem Sıcakları Başlıyor

Şanlıurfalı Öğrenciler 2010 Avrupa Bilgi Yarışmasına HazırlanıyorSonraki Haber

Şanlıurfalı Öğrenciler 2010 Avrupa Bilgi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!