Dillere Destan Sünnet Düğünü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dillere Destan Sünnet Düğünü
Karahan Aşiretinin önde gelen isimlerinden Selman Karahan'ın oğullarının sünnetinde dolar yağdı.Bucak Aşiretinin önde gelen isimlerinden Fatih Bucak kirve oldu

Sanatçı Ceylanında Sahne Aldığı Türkçe ve Kürtçe Şarkıların Seslendirildiği Karahan Aşiretinin  Sünnet Düğününde Yağmur Gibi Dolar Yağdı.

Şanlıurfa’nın tanınmış aşiretlerinden Karahan Aşiretinin ileri gelenlerinden İş adamı Selman Karahan’ın oğullarının sünnet düğününde adeta dolar yağdı. Kirveliğini Bucak Aşiretinin ileri gelenlerinden Şanlıurfaspor Eski Kulüp Başkanı Fatih Bucak ile İbrahim Tatlıses’i Vekaleten sanatçı Faruk Tuncel’in yaptığı sünnet düğününde sahne alan sanatçıların başına deste deste dolar serpildi.


Aşiretin ileri  gelenlerinden İş adamı Selman Karahan’ın oğulları 11 yaşındaki  Sertaç ile 8 yaşındaki Murat  düzenlenen görkemli bir düğün ile sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını attılar. Harran Otelinde yapılan düğüne Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Ahmet Ersin Bucak,Çakmak Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çakmaklı,Bucak Aşiretinin önde gelen isimlerinden Ali İhsan Bucak’ın oğlu İş Adamı Tayyar Bucak,İş Adamı Sakıp Bucak,Özurfalı Restoran ın sahibi Müslüm Alemdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu yörenin tanınmış simalarıyla aşiret ileri gelenleri katıldı. 11 Yaşındaki Sertaç’ın kirveliğini Fatih Bucak yaparken, 8 yaşındaki Murat’ın kirveliğini ise Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’i vekaleten sanatçı Faruk Tuncel yaptı. Sevgi Uslusoy, Toprak ile Ceylan’ın sahne aldığı düğünde davetliler deste deste dolar atma yarışına girdi. Havai fişeklerle  renklendirilen düğünde kirve sanatçı Faruk Tuncel’de sahne aldı. Türkçe ve Kürtçe şarkıların seslendirildiği düğünde davetliler davul zurna eşliğinde halay çekti.


Sahne alan sanatçılar başta Bucak Aşiretinin ileri gelenlerinden Ahmet Ersin Bucak’ın ve Kirve Fatih Bucak’ın masası olmak üzere tüm masaları dolaşarak şarkılarını seslendirdiği düğünde davetliler masalarına gelen satancıların başına  yağmur gibi dolar yağdırdı. Görevliler güçlükle topladıkları yerlere savrulan dolarları müzisyenlere verirken, müzisyenler toplanan dolarları çantalara doldururken Düğünde Kirve Fatih Bucak’la fotoğraf çektirmek isteyen gençler sıraya girdi.


Yöresel kıyafetli kadınların davul zurna eşliğinde halay çektiği düğünde korumalar Ahmet Ersin Bucak’ın ve Fatih Bucak’ın masasına gelen sanatçıların başına dolar yağdırırken AKP eski milletvekili olan Alfa yayın evinin sahibi Faruk Bayrak’ın kardeşi Ahmet Bayrak ise sahnede Türkçe ve Kürtçe şarkı söyleyen kirve Faruk Tuncel’in başına desteler halinde doları serpti .Gece geç saatlere kadar süren düğünde önce sünnet kıyafeti ile sahneye çıkan ve ardından efe kıyafeti giyerek zeybek oynayan Sertaç ve Murat Karahan kardeşler piste oynarken yakınları ve davetliler adeta birbirleriyle dolar atma yarışına girdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ağaçları Kim Kesti?Önceki Haber

Ağaçları Kim Kesti?

Vali'ye Vekil ZiyaretiSonraki Haber

Vali'ye Vekil Ziyareti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!