Dikkat! Yarın okul çevrelerindeki kırtasiyeler açık olacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dikkat! Yarın okul çevrelerindeki kırtasiyeler açık olacak
20 Haziran Cumartesi günü 09.00 ila 15:00 saatleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak yerleri açıklayan İl Hıfzıssıhha Kurulu "Sınav yapılacak okulların çevrelerindeki kırtasiyelerin açık olması gerektiği değerlendirmektedir" dedi. İşte kurulun kararının tamamı:

"Çin Halk Cumhuriyeti’nde Aralık 2019 tarihinde başlayan COVID-19 vakaları Dünya üzerinde pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de görülmeye başlamıştır. Bu kapsamda İl genelinde çeşitli önlemler alınmaktadır.

19.06.2020 tarihinde 2. kez olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu bu önlemler doğrultusunda 20 Haziran Cumartesi günü 09.00 ila 15:00 saatleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak yerler ile ilgili olarak aşağıdaki kararları almıştır. 

19.06.2020 tarih 91 Nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile 20 Haziran Cumartesi günü 09.00 ila 15:00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması kararlaştırılmıştır. Sınava girecek öğrencilerin muhtemel kırtasiye ihtiyaçlarını giderebilmeleri için sınav yapılacak okulların çevrelerindeki kırtasiyelerin açık olması gerektiği değerlendirmektedir.
Bu çerçevede;

Sınav merkezlerinin çevrelerinde bulunan kırtasiyelerin ve çalışanlarının, 20 Haziran Cumartesi günü 09.00 ila 15.00 arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. "

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfalı başkan ve oğlu suikaste uğramıştı... Yakalandı!Önceki Haber

Urfalı başkan ve oğlu suikaste uğramıştı...

Harran Ovası alev alev!Sonraki Haber

Harran Ovası alev alev!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar