×
×
Gündem
Dikkat! Trafikte çakar kullanımına son veriliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti üst düzey yöneticileri, eski bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanları da dahil çakarlı araç kullanılmamasını talep etti. Kurmaylar bunun için harekete geçerken, Urfa’da da birçok araçta bulunan bu uygulamaya son verilmesi bekleniyor.
1 Temmuz 2019 Pazartesi 13:55

Şanlıurfa’da da birçok araçta bulunan çakarlı araçlar dönemine son veriliyor.

Bu çakarlı araçların yol üstünlüğü ve yol kesme rahatsızlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da dile getirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çakarlı araç kullanımı ve makam araçlarının rahat geçişi için yolların kesilmesi nedeniyle vatandaşın rahatsızlığı masaya yatırıldı. Kurmaylar, seçim çalışmalarında vatandaşlardan bu noktada şikayet ve tepki aldıklarını aktardı.

YOLLAR KESİLMEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bundan sonra AK Parti kurmayları, belediye başkanları, eski bakan ve milletvekilleri dahil kimsenin çakarlı araç kullanmamasını istediği aktarıldı. Acil durumlar ve trafiğin yoğun olduğu zamanlar haricinde yollar da kesilmeyecek. Devlet yöneticilerinin konvoyları da küçülecek.

İLK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UYGULADI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce bir grup toplantısı çıkışında danışmanlarına “Havaalanına giderken arkamızda sayısız araç oluyor. Neden herkes ayrı araçlara biniyor? Herkes iki minibüste toplansın” demişti. En son G-20 zirvesi için Japonya’ya giden Erdoğan’ın geçişinde Ankara-Esenboğa yolu trafiğe kapatılmamıştı.

AJANS URFA

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı