Dikkat! Bankaların hizmet saati değişti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dikkat! Bankaların hizmet saati değişti
Koronavirüsün yayılması ile birlikte alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi ve Türkiye Bankalar Birliği, tüm bankaların mesai saatlerine kısıtlama getirdi.

Bankaların hizmet saatlerine koronavirüs ayarı geldi.

Ülkede salgının yayılması ve mlümlü vakaların yaşanmasının ardından Türkiye Bankalar Birliği tedbirlerini artırdı. Yapılan son duyuru ile tedbir kapsamında mesai saatlerinin kısıtlanarak değişikliğe gidildiği duyuruldu.

Bankalar Birliği'nin açıklaması şöyle: 

"Toplum sağlığının korunması için Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı'nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminengerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir.

Bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir. 

Yüksek riskli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir.

Bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz."

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Koca: Koronavirüsten 9 hastayı daha kaybettikÖnceki Haber

Bakan Koca: Koronavirüsten 9 hastayı dah...

Koronaya rağmen Urfalılar davul çalıp, oynadı!Sonraki Haber

Koronaya rağmen Urfalılar davul çalıp, o...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!