Demir, Son 5 Yılı Değerlendirdi (Video)

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Demir, Son 5 Yılı Değerlendirdi (Video)
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Hasan Demir, Sağlık Müdürlüğü ve çalışmaları hakkında brifing verdi.
ŞANLIURFA(GAPHA)-Sağlık Müdürlüğüne ait 112 Acil Komuta Merkezi'nde,  verilen brifing toplantısına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Vali Yardımcısı Bahri Tiryaki, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Sağlık Kuruluşlarının Başhekimleri ve hekimleri Şanlıurfa’daki kurum amirleri ve basın mensupları katıldı.

İl Sağlık Müdürü Hasan Demir, toplantıya katılanlara; İl ve ilçe bazında hizmet veren sağlık kuruluşları, personel sayıları aile sağlık merkezleri, hekim sayısının yanı sıra Yapımı devam eden sağlık kuruluşlarının ve yapılması planlanan aile sağlık merkezleri hakkında bilgi verdi.  Demir, hazırlanan sunum eşliğinde İl genelinde bulunan hastanelerin yatak kapasiteleri ve doluluk oranlarını aktarmanın yanı sıra son 5 yılın ve 2011 yılının 8 ayının istatistiki verileri hakkında da bilgi verdi.

Yapılan sunumun ardından Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, özellikle helikopterle çevre illere yapılan hasta nakilleri üzerinde durarak hastalara müdahalenin bir kısmının Şanlıurfa’da yapılabileceğini ve bunun da hastanelere gerekli teçhizatlarına sağlanması ile mümkün olabileceğini aktardı.  Yapılan toplantıların kurumlar arasında iş dayanışması ve koordinasyonu sağlayacağını ifade eden Güvenç, bu tür toplantıları her ay gerçekleştireceklerini de belirtti. Güvenç;”  Değerli hekim ve başhekimlerimiz;  devletin en temel ve en önemli hizmetlerden birini siz veriyorsunuz insan ve insan sağlığı ile ilgili bir alanda çalışıyorsunuz.  Hatanın telafisi olmayan bir alanda çalışıyorsunuz ve sosyal devletin de en önemli fonksiyonunu siz icra ediyorsunuz. İdarecilerimizin çok özverili olması lazım işine dört elle sarılması lazım ki verim elde edelim.  Çünkü son yıllarda bir çok iyileşmeye rağmen hekim sayımızda fiziki şartlarda hala özveriyle yürütülmesi gereken bir hizmeti yürütüyoruz.  Özlük haklarına göre de hekimlerimizin daha iyileştiği bir gerçek. Daha saygın bir ücret politikası var. Ücret muhabbetini bitirdik.” diye konuştu.

Adnan Çelik


 
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sanayici Niteliksiz Personel İstemiyor (Video)Önceki Haber

Sanayici Niteliksiz Personel İstemiyor (...

<h1>Kaymakam Giresun'da Toprağa Verildi</h1>Sonraki Haber

<h1>Kaymakam Giresun'da Toprağa Verildi<...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar