Cumhurbaşkanı, Bahattin Yıldız’ı atadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı, Bahattin Yıldız’ı atadı
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı’nda, Zeynel Abidin Beyazgül’ün aday adaylık sürecinde istifasının ardından göreve getirilen Bahattin Yıldız’ın ataması resmen yapıldı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı görevini seçim sürecinde vekaleten yürüten Bahattin Yıldız, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından il başkanı olarak atandı. Zeynel Abidin Beyazgül döneminde Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yıldız, Beyazgül’ün 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi üzerine göreve vekaleten getirilmişti. Ankara’ya görev tebliğine davet edilen Yıldız, Cumhurbaşkanının ataması üzerine resmen AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı oldu. 

Bahattin Yıldız'ın atandığına dair gönderilen yazıda, "Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün milletvekilli aday adaylığı için istifası ile boşalan Şanlıurfa İl Başkanlığı görevine, Tüzüğün değişik 57. maddesi gereği; Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun vermiş olduğu 24/08/2017 tarih ve 257 sayılı yetki devri kararına istinaden; Bahattin Yıldız belirtilen çerçevede atamasına ilişkin atama belgesidir" denildi.

'ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ SARF EDECEĞİZ' 
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız da yaptığı ilk açıklamada, “Tebliğ edilen görevimizin Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Toplumun her kesimini eşit ölçüde kucaklayarak hizmetlerimizi toplumun bütün unsurlarıyla bir arada sürdüreceğiz. Durmak yok yola devam şiarıyla çalışmalarımıza devam ederek gece gündüz Şanlıurfa’yı daha güzel yerlere getirebilmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kararın Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olmasını niyaz ediyorum ” dedi. 

BAHATTİN YILDIZ KİMDİR? 
02.02.1986 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Baba adı Osman anne adı Bedriye ‘dir. İlk, orta lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. 2015 yılında AK Parti İl Yönetim Kuruluna seçildi. İl Başkan Yardımcısı, İl Teşkilat Başkanı olarak görevlendirildi. AK Parti Genel Merkezinin talimatıyla İl Başkan Vekili olarak görevlendirildi. 24 Haziran seçimlerindeki başaralı çalışmaları nedeniyle 24.07. 2018 tarihi itibari ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da atama belgesini imzalamasıyla AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına resmen atandı.  Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisans mezunu olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

AJANS URFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Netleşti! Urfa'ya 3 bin 424 öğretmen atandıÖnceki Haber

Netleşti! Urfa'ya 3 bin 424 öğretmen ata...

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Suruç'taSonraki Haber

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Suruç'ta

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!