×
×
Ekonomi
Çocukları Şehidi Unutmadı
Yalın ayak ve yırtık çoraplı görüntüleriyle tüm Türkiye'yi ağlatan 4 yaşındaki Güneş ile 3 yaşındaki Zeliha, şehit babalarının mezar taşını öperek Babalar Günü'nü kutladı.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21

Şırnak’ta 2 yıl önce PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu 12 silah arkadaşıyla şehit olan Piyade Onbaşı Kasım Aksoy’un cenaze töreninde, yalın ayak ve yırtık çoraplı görüntüleriyle tüm Türkiye’yi ağlatan 4 yaşındaki Güneş ile 3 yaşındaki Zeliha, şehit babalarının mezar taşını öperek Babalar Günü’nü kutladı.
Şanlıurfa merkeze bağlı Beşat Köyü’nde yaşayan ve şehit eşinin acısıyla ayakta durmaya çalışan Fatma Aksoy, Babalar Günü’nde, Kuzey Irak’a düzenlenen kara harekátına da adını veren kızları Güneş ve Zeliha ile birlikte, eşini mezarı başında ziyaret etti. Şehit Kasım Aksoy’un yokluğunda geçirdikleri ikinci babalar gününde acısı tazelenen Fatma Aksoy, "O bir daha gelmeyecek, ama biz ona geldik. Allah kimseyi babasız bırakmasın" diyerek gözyaşı döktü. Güneş ve Zeliha ise şehit babalarının mezar taşını önce elleriyle okşadı, ardından öptü. Türk bayrağının dalgalandığı şehit mezarında acılı eş Fatma Aksoy ise dua edip, gözyaşı döktü.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı