Bu Zülme Son Verin

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu Zülme Son Verin
Merkezi Şanlıurfa’da bulunan Kamu Şirket Personelleri; şirket personellerinin taşeronlaşma nedeniyle sömürüldüğünü belirtek ‘Bu zülme son verin’ çağrısında bulundu.
ŞANLIURFA (GAPHA) - Kamu Şirket Personelleri Genel Merkezi tarafından Çocuk Hastanesi önünde yapılan açıklamada Suruç Devlet Hastanesi'nde 30  personelin maaşına el konulduğunu ve bu durumu KAŞİP'e bildiren 2 kişinin ise işine son verildiği açıklandı. Şanlıurfa Hastanesi önünde toplanan kamu şirket personelleri adına konuşan KAŞİP Genel Başkanı N. Hakan Aydın, "Hafta içinde Balıklıgöl Devlet Hastanesinde çalışan 2 kişi işten atılacaktı biri atıldı diğeri keyfiyete bağlı kaderini beklemekte. Ve son olarak çocuk hastanesinde ihale alan son firma 14 yıla kadar emeği olan kamu şirket personelini işten çıkarıp yerine yeni elemanlar alma gayreti içine girmiştir.Bütün bu olanlar aynı firma sahiplerinin ekseninde oluyor. Son aylarda işten çıkarılmasını engellediğimiz taşeron işçiler hariç 32 taşeron işçisi işten atıldı." diye konuştu. Kamu kurumlarında taşeron işçisi olan kamu şirket personellerinin kıdem tazminatları bir an önce tanınması gerektiğini ifade eden Aydın; "İş güvencesi sağlanmalı. Örgütlenme özgürlüğü verilmeli. Maaşlar arttırılmalı, tam ve zamanında  verilmeli. Banka promosyonları verilmeli. Mesai saatleri haftalık 40 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmeli ve nöbet  farkları verilmeli. en önemlisi hor görülmeden insanca muameleye tabi olmalılar. 
 Bunlar kaynağını hukuktan ve meclis kararından almadığı sürece haksızlıklarla beraber işten çıkarmalar devam eder. Ağa ve  maraba ilişkisine son verilemez. Psikolojik saldırılar devam eder. Bazen alt bazen de üst işverenin keyfi muamelesi devam  eder. Yani ücretli kölelik sistemi devam eder. Bakınız belediyeler bünyesinde kamu şirket personeli halen 12–13 saat  çalışıyor. Urfa belediyesinde 1000 i aşkın kişinin 2010 yılından kalan 15 günlük ücreti halen ödenmedi.
Seccadeyi kıblegaha yöneltip bismillahı bilenler şunu da bilsinler ki bizim hakkımız alın teridir ve ağırdır. Diğer  cihanda yakasını kurtaramazlar. Kaşip olarak işten çıkarmalara karşıyız. İnsan unsurunun ihale edilmesine karşıyız. Bu anlamda zaman zaman görüştüğümüz  sayın bakanımıza, camiasına ve iyi niyetli kurum amirlerine teşekkür ederiz. Sayın valimiz kamu şirket personellerinin  konularına hassasiyet göstermelidir. Taşeron işçiler derneklerine daha çok sahip çıksın ve gelişmeleri  personelleri.com  dan takip etsin.Halkımız ve basın camiası bunları bilmeli ve taşeron işçiye sahip çıkmalıdır." dedi.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siverek'e Dev Dini Sosyal Tesis YapılıyorÖnceki Haber

Siverek'e Dev Dini Sosyal Tesis Yapılıyo...

Tarihe Hayran Bırakan YolculukSonraki Haber

Tarihe Hayran Bırakan Yolculuk

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar