Bin 146 personel alınmıştı... Yedekler için de müjde!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bin 146 personel alınmıştı... Yedekler için de müjde!
Orman Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl alım yapılan bin 146 personel arasında yedek durumda olan kişilerin yerleştirme işlemlerinin yapıldığını duyurdu. Yedekte olan vatandaşlar, gerekli evrakları hazırladıktan sonra online başvuru yapacak.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), geçtiğimiz yıl Resmi Gazetede yayımlanan karar ile “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” toplam bin 146 sözleşmeli personel alınmıştı.

Sonuçları açıklanan sözleşmeli personel alımında asil durumda olan adaylar ile ilgili süreç tamamlanınca, yedek durumda olan adaylar için de yerleştirme işlemi yapıldı.

OGM sitesinden yapılan duyuruda ise Ek-1 de isimleri yer alan adayların aşağıda belirtilen belgeleri 06.04.2020-17.04.2020 tarihleri arasında personel@ogm.gov.tr adresine elektronik ortamda taranarak ve eklenerek mail adresi üzerinden göndermeleri istendi.

Koronavirüsü sebebiyle elden veya posta yoluyla evrak teslimi kabul edilmeyecek. Verilen süre içerisinde müracaat etmeyenlerin başvuru tarihlerinden sonra yapacakları başvurular ise kabul edilmeyecek.

İstenen belgeler

a) Nüfus Cüzdanı Sureti

b) Cumhuriyet Savcılığı İyi Hal Belgesi (E-Devlet sisteminden alınacaktır

c) Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet sisteminden alınacaktır)

ç) İlgili KPSS Puanını Gösteren Sınav Sonuç Belgesi (ÖSYM sisteminden alınacaktır)

d) Mezun belgesi ve Geçici Mezuniyet Belgesi (E-Devlet sisteminden alınacaktır)

e) Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)

f) Avukatlık pozisyonuna başvuranlar için Avukatlık Ruhsatnamesi

g)Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık)/Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı ön lisans programlarından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

- En az C sınıfı ehliyete sahip olduklarını gösterir belge, sürücü belgesi (E-Devlet sisteminden alınacaktır)

ğ) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

- En az C sınıfı ehliyete sahip olduklarını gösterir belge, sürücü belgesi (E-Devlet sisteminden alınacaktır)

h) 29.08.2019 tarihinde ilan edilen Sözleşmeli Personel Alım İlanının “Adaylarda Aranacak Genel Şartlar” başlıklı 2. Bölümünün 2 inci maddesinde yer alan şartın kontrolünün tespiti için,

- Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı (Barkotlu belge olarak alınması gerekmekte olup İşyeri Unvan Listesinin de bulunmasına dikkat edilecektir.) (E-Devlet sisteminden alınacaktır)

Sistem tarafından yapılan yerleştirme işlemine ilişkin sonuçlar, evrakların kontrolü sonucunda adayların başvuru şartlarını sağlama durumlarına göre kesinlik arz edeceğinden, yerleştirme işlemleri adaylar için tek başına bir hak doğurmuyor.

Öte yandan, yeni bir yedek yerleştirme işlemi de yapılmayacak.

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfalı Başkan: Dışarıdan almak asla alternatif olamaz!Önceki Haber

Urfalı Başkan: Dışarıdan almak asla alte...

Urfalı işçide koronavirüs şüphesi! Baş ağrısı şikayeti sonrası...Sonraki Haber

Urfalı işçide koronavirüs şüphesi! Baş a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!