Belediye’den Kasaplara Bilgilendirme Toplantısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediye’den Kasaplara Bilgilendirme Toplantısı
Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce kırmızı, kanatlı et ve et ürünleri satan kasaplara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi (DSİ Eski Nikah Salonu)’nde gerçekleştirilen toplantıya katılan kasaplara son il hıfzıssıhha kurulu kararları hakkında önemli bilgiler verildi.

     Tarım İl Müdürlüğü, Kasaplar Odası Başkanlığı ve Şanlıurfa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen toplantıya, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Nazif Çiftçi, Kasaplar Odası Başkanı Abbas Tumbul, Zabıta Müdürü M. Burak Küçük, Veteriner İşleri Müdürü Selim Yücel ile çok sayıda kasap katıldı.


    İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında kırmızı, kanatlı et ve et ürünleri satan kasaplara yönelik bir dizi kararlar alındığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, “Amacımız, kırmızı, kanatlı et ve et ürünleri satan kasapların bu satışlar sırasında uyması gereken kuralları onlara tebliğ etmektir. Et ve et ürünleri satan kasaplarımızın bu ürünleri halka arz sırasında çok dikkatli olmaları gerekmektedir” dedi.


    Son günlerde halkın sağlığını hiçe sayarak sağlıklı olmayan koşullarda kırmızı, kanatlı et ve et ürünleri satan kasaplara yönelik denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini belirten Şanlıurfa Kasaplar Odası Başkanı Abbas Tumbul, halka seslenerek bu ürünleri satın almamaları konusunda uyarılarda bulundu.


    Tumbul “ Bazı kasaplar tavuk taşlığı ile eti karıştırarak ucuz fiyata et satışı yapmaktadır. Halkımızın bu gibi yerlerden alışveriş yapmamalarını öneriyorum. Şanlıurfa Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğümüz bu tür işyerlerine yönelik denetimlerini artırmalıdır” diye konuştu.


    Zabıta Müdürü M. Burak Küçük, kent merkezinde faaliyet gösteren kasapların et ürünlerini ayrı, sakatatçılarında sakatat ürünlerini ayrı olarak satacaklarını belirtti.


   Zabıta Müdürü Küçük, “Kent genelinde yapacağımız denetimlerde kasapların et ve tavuk ürünleri yanında sakatat ürünü, sakatatçıların da hem sakatat hem de et ve tavuk ürünleri sattıklarını tespit edersek yasal olarak ceza işlem uygularız. Bu nedenle kasap ve sakatatçıların cezalı duruma düşmemeleri için belirlenen kurallara mutlaka uymaları gerekir” şeklinde konuştu.

   Ayrıca Kasapların ve Sakatatçıların hijyen şartlarına mutlaka uymaları gerektiğini

belirten Zabıta Müdürü Küçük, kasapları özellikle damgasız et satışı yapmamaları konusunda da uyardı.


    Bilgilendirme Toplantısında işyeri hijyeni, et taşıma, personel hijyeni,eğitim, satış noktası ile ilgili yasal dayanaklar ve cezai hükümler hakkında kasaplara önemli bilgilerde verildi. Kırmızı, kanatlı et ve et ürünleri satan kasaplar bu bilgilendirme toplantısından dolayı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya teşekkür ettiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başhekimin Gariban Fantasizi!Önceki Haber

Başhekimin Gariban Fantasizi!

Bu Da Balon Faturası... Sonraki Haber

Bu Da Balon Faturası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!