×
×
Ekonomi
Bekir Coşkun Nikah Şahidi
Sinem Rastgeldi ile evlenen bilgisayar mühendisi yeğeni 27 yaşındaki Osman Rastgeldi'nin nikah şahitliğini yaptı
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21

Hürriyet Gazetesi yazarı Bekir Coşkun, Gaziantep'te sınıf öğretmeni Sinem Rastgeldi ile evlenen bilgisayar mühendisi yeğeni 27 yaşındaki Osman Rastgeldi'nin nikah şahitliğini yaptı. Bekir Coşkun, çifte, "En fazla 3 çocuk yapın. Ülkesini, vatanını seven, aydınlık, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yüreği olan evlatlar yetiştirin inşallah" tavsiyesinde bulundu.

Şanlıurfa'nın köklü ailelerinden olan Rastgeldi Ailesi'nin düğünü Gaziantep'teki Anatolian Otel'in Hitit Balo Salonu'nda gerçekleştirildi. Bilgisayar mühendisi ve yazılım uzmanı Osman Rastgeldi ile akrabası sınıf öğretmeni 23 yaşındaki Sinem Rastgeldi'nin Gaziantep ve Şanlıurfa türkü ve halaylarıyla renklenen düğününe çok sayıda davetli katıldı. Düğünde genç çiftin nikahını Şanlıurfa'ya bağlı Tülmen Köyü'nün Muhtarı Yusuf Rastgeldi kıyarken, nikah şahitliklerini ise damadın dayısı olan Hürriyet Gazetesi yazarı Bekir Coşkun ile Danıştay 14'üncü Daire Başkanı Ahmet Ünlü yaptı.

Kız kardeşi Emine Semra Rastgeldi'nin oğlunun düğününde oldukça mutlu olduğu gözlenen Bekir Coşkun, evlilik cüzdanını bir anlık dalgınlık sonucu damada uzattı. Bu yanlışını fark eden Coşkun, daha sonra evlilik cüzdanını geline uzatarak, genç çifte tavsiyelerde bulundu. Coşkun, "En az 2, en fazla 3 çocuk yapın. Ülkesini, vatanını seven, aydınlık, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yüreği olan evlatlar yetiştirin inşallah. Öncelikle mutlu olun. Çünkü güzel ve iyi çocuklar mutlu ailelerde yetişir" dedi.

Nikah töreninin ardından gelin ve damat kestikleri pastadan birbirlerine ikram etti. Pasta kesiminin ardından gelin ve damat halaylar çekip, çiftetelli oynadı. Davetliler, gece boyunca davul- zurna eşliğinde Gaziantep ve Şanlıurfa türküleriyle halaylar çekti.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı