BDP Meclise Girmelidir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BDP Meclise Girmelidir
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanvekili Osman Baysal, mecliste yemin edip etmemesi gündemde olan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’nin meclise gidip yemin etmesi gerektiğini vurgulayarak “BDP temsil ettiği halkın çıkarlarını korumak için meclise girmelidir” dedi.
Günlerdir kamuoyunu meşgul eden, en çok merak edilen konulardan birisi de BDP Grubu ve Blok milletvekillerinin, 1 Ekim Cumartesi günü açılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gidip gitmeyeceği ve yemin edip etmemeleriydi. Konuyla ilgili bir açıklama da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanvekili Osman Baysal’dan geldi.
 ŞUTSO Başkanvekili Osman Baysal yaptığı açıklamada “Şu dönemde çok zor ve önemli bir süreç yaşıyoruz. Bu zorlu süreci ortak akılla hareket ederek atlatmaya çalışmalıyız. Son dönemde gündemi en çok meşgul eden konulardan biri olan Barış ve Demokrasi Partisi Milletvekillerinin TBMM’ye gelerek yemin edip etmemeleridir. Bu bağlamda, Barış ve Demokrasi Partisi, asli görev yeri olan Meclise dönmelidir,  BDP barışı sağlamak için Meclis'te yerini almalı ve barış çabalarına katkıda bulunmalıdır. BDP'nin yeri Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Bununla birlikte, yapılacak olan yeni anayasa düzenlemelerinde de tüm partilerle birlikte hareket etmeli ve anayasa maddelerini oluşturmak için temsilci vermeli, halkın bu şekilde temsilcisi olduğunu göstermelidir. BDP Meclis dışında geçirdiği süreyi kayıp zaman olarak değerlendirmelidir. Vatandaşın oyunu almış bir partinin gerekçeleri ne olursa olsun, Meclis dışında olması hiçbir menfaat sağlamayacaktır. BDP milletvekilleri, Kürt kökenli vatandaşlarımızın oylarıyla, Meclis'te görev yapmaları ve temsil ettiği halkın çıkarlarını korumaları ve o vatandaşların sesi olmaları için seçildiler. Yani kısacası BDP temsil ettiği halkın çıkarları için meclise girmelidir.
 Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, hangi ırktan olursa olsun, yaşayan tüm vatandaşlarımız ancak ve ancak kardeştir. Hiçbirinin diğerinden bir farklılığı ve ayrıcalığı yoktur. Bir bölgesel sorun varsa çözüm için herkes üzerine düşeni mutlaka yapmalıdır.  Herkes taşın altına elini koymalıdır. Dolayısıyla Elini taşın altına koymayan bir oluşumun hiçbir unsuru temsilci olamaz.  Herkes demokratik çerçevede tüm hak ve özgürlüklerine sahip çıkmalıdır. Bizler bunun peşindeyiz.
 Türkiye ekonomisi de son dönemlerde oldukça iç açıcı bir duruma geldi. Gerek özel sektör olsun gerekse kamu sektörü olsun çok koordineli bir çalışma ortamı oluşturmuş durumda. Şuan ki mevcut ortamda oluşturulan sinerji gerçekten önemli bir durum. Bu da bürokratik engellerden uzak yatırım fırsatları doğurmakta. Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birine sahip ülke konumuna geldi. Bu durumu daha iyi noktalara taşımak hem büyük bir sorumluluktur hem de bir vatandaşlık görevidir” dedi.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bursalı Başkanların Siverek ÇıkarmasıÖnceki Haber

Bursalı Başkanların Siverek Çıkarması

Şanlıurfa'da Bir Kişi Abdest Alırken SoyulduSonraki Haber

Şanlıurfa'da Bir Kişi Abdest Alırken Soy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar